Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Naiden99 avatar Naiden99 0 Точки

Arrar Manipulator

Здравейте , 

може ли малко помощ с Array Manipulator от Methods exercises. В джъдж ми дава 80/100 и не виждам някаква грешка.. 

https://pastebin.com/YQVtZDB4 .. ето го и кода

 

Тагове:
0
Java Fundamentals
MANEKENA avatar MANEKENA 118 Точки

В тези два метода    getOddElement - и - getEvenElement не мога да ти хвана логиката на отпечатване на конзолата , имаш празни  if() - continue - не разбирам за какво го използваш в случая - сложи един " ! " в if и качи кода от else да се изпълни там,а и intellij свети като коледна елха , предлагам ти да започнеш да гасиш една по една лапите и ще подредиш кода ...

B метод getMaxEven правиш двойна проверка ,качи си index  в горния цикъл и началната му стойност трябва да = -1 а не на 0 защото най голямото четно число може да ти е на индекс 0 и проверявай накрая не index>0 a index>-1  и ако не  "No maches"...

Същото ти е и в метода getMaxOdd.... можеш и да обединиш двата метода , не е сложно и спестява код , не знам дали има тест в judge само с нули да ти е входа ,но на него гърмиш - 0%0==0 true or false? демек нулата четно ли е или нечетно ? в java го брои за четно да знаеш...и от там нататък  getEvenElement , getLastEvenElement също ти гърмят , не знам накъде да продължа , над 300 реда код са все пак и ще ми отнеме ужасно много време ред по ред да търся още грешки ,първо загаси жълтите лампи и смело напред , давам ти моя код за сверка , предавам се :))                 

https://pastebin.com/WBab69WK

0
31/10/2020 20:22:43
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.