Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
ivayloY avatar ivayloY 1 Точки

[Homework] HTML5 Semantics Problem 3

Здравейте,

Как точно трябва да направя така, че като кликна на някой от линковете(Mustang,bmw,etc.) и да се сменя iframe-а ? Трябва ли да имам 5 iframe тага за всеки линк или просто да сменям src-то на iframe-a и как да го направя точно ? Търсих доста в нета, но не попаднах на нещо, което точно би ми помогнало, пробвах, не става, а съм вече почти без идеи. Благодаря предварително!

Поздрави,
Ивайло

Тагове:
0
Web Fundamentals - HTML5
idmitrov avatar idmitrov 55 Точки

Заповядай,

http://www.w3schools.com/tags/att_iframe_name.asp

Идеята е да имаш 1 ифрейм с атрибут name="" и отделно линкове към адрес/файл ,които да се отварят в фрейма като го достъпват по неговият name.

За да достъпят името на iframe-ът  линковете имат съответно атрибут target="" където пишеш името на фреймът.

5
20/02/2015 16:33:28
ivayloY avatar ivayloY 1 Точки

Ясно, аз гледах в w3schools и четох за тага, но не видях никъде обяснено това, което и двамата ме посъветвахте, иначе близо съм бил, имам таргет и нейм атрибут, където си трябва, ама със src-тата съм объркал. Мерси много и на двама ви!

Поздрави,
Ивайло

0
NapushenBuhal avatar NapushenBuhal 17 Точки

и аз видях малко зор, но наистина не е трудно... ключовото е да имаш атрибут name на iframe-a и съответно атрибут target на а-тата (които са вътре в li-тата) със същото име, за да може така да се "свържат"

<iframe name="cars"></iframe>

<ul>

<li><a target="cars">...</a><li>

</ul>

примерно...

2
20/02/2015 16:40:59
krasidp avatar krasidp 18 Точки

Ако може да ползвам темата и да питам и аз нещо по тази задача.

Задавам размер на iframe, избирам си снимки, които да отговарят на него, но като се отворят вътре и се появява разстояние между тях и фрейма (вляво и отгоре) и се появяват скрол баровете, защото мястото не им е достатъчно. Пробвах да зануля всякакви margin и padding, но така и не ми се получи и направих фрейма малко по-голям, което не е идеално решение и се чудя как да го подобря.

0
batzidi avatar batzidi 3 Точки

Добави marginwidth='0' marginheight='0' на iframe-а и ....

обичам бирата студена ;)

1
krasidp avatar krasidp 18 Точки

Много благодаря, дори не знаех за тези атрибути.

Две бири даже пращам за бързата помощ :)

0