Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
ikonatabg avatar ikonatabg 0 Точки

Не работи правилно php mail function () in pnp.ini xampp на Windows7 64 bit

Здравейте, приятели вече от две години ползвам xampp и инсталирах CMS платформа за управление на съдържание приятели вече от две години ползвам xampp и инсталирах CMS платформа за управление на съдържание.
Следният проблем е такъв, при регистрация потребителите не си получават...

link за активация, Проблема не е само в джумла но и в ПрестаШоп и други.
Възнаграждение за открит проблем или решение.
Ето и моята конфигурация по долу би трябвало е да си стоят под разбиране  localhost 25 port 

PHP.INI

[mail function]
; XAMPP: Comment out this if you want to work with an SMTP Server like Mercury
SMTP= localhost
smtp_port= 25
auth_username= moyat@mail.com
auth_password= 88888888
sendmail_from= moyat@mail.com
sendmail_path = "\"D:\srv\xmp\sendmail\sendmail.exe\" -t"

и от SendMail.ini

smtp_server= localhost
smtp_port=25
auth_username= moyat@mail.com
auth_password= 88888888
Тагове:
0
Linux Курсове 23/02/2015 21:11:30
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки
Best Answer

Виж си логовете на XAMPP-a, по-точно error логовете. И сам ще се оправиш.

1
mitkoStaysi avatar mitkoStaysi 1 Точки

Открих проблема!!! бил е много лесен! Въпросът опираше на мейл сървър с активно SMTP localhost и 25 порт и това беше!!! не че проблема беше по горе описаните от мене истории с сендмейла и тъй нататък. Дори и да нямаш имейл на локалният си мейл сървър пак ми работи коректно php mail function  всичко е било само тези стъпки МЕЙЛ СЪРВЪР ЛОКАЛХОСТ И 25 ПОРТ И АКТИВНО SMTP БЕЗ ДА Е НЕОБХОДИМО ЛОКАЛЕН ИМЕЙЛ И ПАРОЛА.

0
quickben avatar quickben 974 Точки

Аз се мъчих два часа да си направя localhosta да праща писма за активация и неуспях да го направя, но когато го качих на суперхостинг акаунта всичко си работеше като хората, сиреч ако ти е за тест дали бачка го остави когато го качиш на сървъра би трябвало да си работи нормално със sendmail функцията в php...

p.s. оправи си залгавието на темата според правилата на форума...

1
23/02/2015 20:02:29
ikonatabg avatar ikonatabg 0 Точки

И аз съм качвал съдържанието на хостинг , но според мене проблема е там в

Configuration File (php.ini) Path C:\Windows
Loaded Configuration File D:\SRV\XMP\php\php.ini

това забелязах разликата в двата файла  моят php.ini и този на хостинг от суперхостинг са с разлика и пътя към конфигуриращоият файл при суперхостинг пътя към php.ini са на usr/primer/php.ini

и този на друг хостинг

Configuration File (php.ini) Path /usr/local/php56fcgi/lib
Loaded Configuration File /usr/local/php56fcgi/lib/php.ini

0
23/02/2015 21:08:50

Открих проблема!!! бил е много лесен! Въпросът опираше на мейл сървър с активно SMTP localhost и 25 порт и това беше!!! не че проблема беше по горе описаните от мене истории с сендмейла и тъй нататък. Дори и да нямаш имейл на локалният си мейл сървър пак ми работи коректно php mail function  всичко е било само тези стъпки МЕЙЛ СЪРВЪР ЛОКАЛХОСТ И 25 ПОРТ И АКТИВНО SMTP БЕЗ ДА Е НЕОБХОДИМО ЛОКАЛЕН ИМЕЙЛ И ПАРОЛА.

0

0

0