Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

gstoyanov90 avatar gstoyanov90 99 Точки

Изпити по никое време

Здравейте,

Имам предложение да се спре с практиката "изпити по никое време. Предното ниво - изпит на 21 септември, по средата на 3-4 почивни дни, сега изпит на 1 март пак по средата на 4 почивни дни. Предполагам е неудобно не само за нас, а и за вас. Не смятам че е кой знае какъв проблем, да е следващата седмица събота/неделя или първия почивен ден, последния и тн. 

Моля също така ако не се явят повече от 20 човека да се направи още една дата, с оглед изключителната неудобност на тази. Ако все пак решите, че неоснователно и късно се сещам да питам, то моля не давайте дати на Великден, Гергьовден, 24 май и други. 

 

Пускам тема, защото смятам, че е ок и други "състуденти" да споделят мнение.

Промених малко името на темата, за да е по-значещо. Все пак засяга или ще засяга всички :)

Тагове:
9
Предложения и проблеми 23/02/2015 18:02:16
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Моето лично мнение е, че така е по-добре, така се задържа множеството от хора, които са заети през работните дни. Празниците са за почивка, разбирам го, но това е един компромис, който трябва да се направи, когато си се нагърбил с нещо като университет, още повече пък СофтУни :)

2
gstoyanov90 avatar gstoyanov90 99 Точки

Аргумента за задържане на хора, които са заети през работни дни, щеше да е валиден, ако предлагах изпитите да са през работни дни. Предлагам просто да се избягва струпване на почивни дни, или ако не е възможно, то поне да е първия ден от такива. А и обикновенно се пускат 2 дати - този път това го няма. 

5
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Вече сме прекалено малко хора в нивото, за да има две дати :)

-2
Ivaylo.Il avatar Ivaylo.Il 226 Точки

Мисля, че вече имаше подобна тема. Относно темата - подкрепям  gstoyanov90 и на мен не ми е удобно да е по средата на почивните дни. Мисля, че имаше предложения да се премести на 1вия почивен ден сутринта.

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Конкретно за изпита по ООП предложението според мен е отправено твърде късно, при положение, че датата за изпита е обявена още при започване на курса. Повечето хора вече са се съобразили с нея и промяна на такъв късен етап със сигурност няма да е правилно.

2
gstoyanov90 avatar gstoyanov90 99 Точки

Така е, затова смених и темата и го използвам като повод. 

1
slavi.koen avatar slavi.koen 38 Точки

Аз пък не съм съгласен, поне тези, които сме онлайн ни е доста по-удобно да е в неделя. През седмицата трябва да не отида на работа и на упражнения, за да стигна до София за изпита. За Вас може да е посредата на 4 почивни дни, но специално за мен е в началото на тези дни. Смятам, че датата е добре подбрана, защото ако е на 28-ми е събота и тези които сме онлайн, трябва да дойдем от гарата, дет се вика, което си е доста уморително, понеделник 2-ри Март е кофти за тези, които са в София, защото е третия ден от почивните и трябва да останат още няколко дена за изпита, а за 3ти няма да коментирам, тя не е удобно за никой. Така, че 1-ви не виждам с какво е зле като дата. :) Но се радвам, че има такива теми за да няма закулисно мрънкане.

1
gstoyanov90 avatar gstoyanov90 99 Точки

Убеден съм, че хората, които идват от провинцията до София за изпит не са повече от 1/4 от всички. Това, че ти идваш в събота в София и си тръгваш в неделя, не означава, че всички имат такава възможност. 2 март е точно толкова удобна, колкото и 1. Сега ще изброя малко дати: 22,23,27,28 Февруари, 6,7,8 март - все някой от тия можеше да е втората дата. 

По логиката на сегашното разпределение спокойно можеше декември да има изпити на 26 и 27. 

Вярно е, че малко късно се сещам за тази работа и няма да се промени, но поне за в бъдеще нека има някаква адекватност в избирането. 

0
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

В случая според мен няма как да се направи така че да няма ощетени хора. Друга дата, може би е решение но... но вече има колеги които са в 3 нива и програмата на залите е предвидена до 1 час сигурно, ако не и напълно. И на мен ми се е налагало да взимам отпуска в доста неподходящи дни за изпити но какво да се прави, както е и в живота - Без компромиси и жертви няма сполука в каквото и да е! Пък и не съм си мислил и друго ;)

 

Keep calm and learn to <code>.

2
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

За мен пък драмата е, че е толкова късно и трябва да пътувам с нощния влак на връщане. Дори познавам колеги, които няма да се явят, защото нямат достатъчно късен транспорт. Казвам го само, за да ти покажа, че колкото хора има, има и толкова претенции.

Но датите бяха вече обсъдени и възможностите за промяна бяха категорично отхвърлени. Така че ще се пише на 1ви март.

0
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Никога няма да бъде удобно за всички. Затова се търси максимално възможното добро решение, което да удовлетвори повечето хора. Всички няма как. В случая с цел да се запазят работещите хора, изпитите започнаха да се организират и в почивните дни. Така хем ние можем да се явим на изпит и да продължим образованието си, така и СофтУни са доволни (въпреки че им са налага уикенда да бъде работен ден), че не се лишават с лека ръка от една не малка група потенциални вносители на бъдещи семестриални такси. Лично аз им благодаря за усилията да организират изпити в почивни дни. LAB-а и този път ще го пропусна, тъй като се очертава да имам повече бачкане в този ден, но за щастие и този изпит е в почивен ден, така че ще се ява спокойно (вече какви глупости ще надробя е друга тема).

Беше коментирано вече да се премести тази изпитна дада да не е по средата на почивните дни, ама няма как да стане - има и други студенти, курсове и изпити, съответно пък те ще се разбучат що им местят изпитите и им прецакват плановете. В Ниво 1, когато бяхме само ние, можеше и да мине тази смяна, ама сега има и други студенти ("зайци"), пълно е с курсове и изпити, графика е пълен... :)

0
24/02/2015 15:43:03
alexandra.svilarova avatar alexandra.svilarova SoftUni Team Moderator Forum Admin 1077 Точки

Здравейте,

напълно Ви разбираме и знаем, че не е приятно да се работи/учи по време на празници, но тези дни, които ги определихме за изпити са единствени, тъй като трябва да се продължи със следващия курс от нивото.

Извиняваме се предварително, че изпитите се падат в празнични дни. 

7
24/02/2015 16:15:09
quickben avatar quickben 966 Точки

holidays are for the weak :)

7
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.