Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kckfm avatar kckfm 15 Точки

[Homework] Web Fundamentals - HTML формуляри и контроли - решения на задачите

Здравейте. 

 

Вижте как аз виждам задачите :)

  1. Problem 1
  2. Problem 2
  3. Problem 3
  4. Problem 4
  5. Problem 5

Коментари и съвети са препоръчителни. Моля споделете best practicies  за създаването на елементите в задачите. Аз съм пълен beginner в codinga, но не и в UI/UX частта.

 

 

Поздрави!

СК

 

7
Web Fundamentals - HTML5 08/03/2015 14:25:07
totkai avatar totkai 3 Точки

Много добре си се справил.

Имам  въпрос - някой знае ли каква е възприетата практика за структурата на формите: да се прави с fieldset-ове и legend, а в тях евентуално някой и друг p, label, input и т.н. или с div-ове и span-ове?

Някъде четох, че frame-овете са deprecated, но fieldset-овете?

0
26/02/2015 14:44:18
brslv avatar brslv 69 Точки

Дори и да не са deprecated (не съм 100% сигурен, но съм 110% сигурен, че трябва да бъдат!!!), въобще не е добра идея да разчиташ на тях.  Ако ти е интересно защо, прочети тук - http://stackoverflow.com/questions/4263509/why-are-frames-deprecated-in-html . 

Ако държиш да имаш отделни страници и да ги събираш в един темплейт (лейаут), има много по-адекватни начини. Например в php имаш функции като include(), include_once(), require() и require_once(). С тяхна помощ можеш да си създадеш страница, в която инклудваш други .php страници. Най-простият пример - имаш хедър и фуутър, които навсякъде в сайта/приложението ти са еднакви. Отделяш ги в два .php файла и ги инклудваш в целия сайт. Така постигаш много по-голяма гъвкавост. И въпреки, че можеш да го направиш с frame-ове, недей. :)

Що се отнася до формите. Всичко е въпрос на семантика. До каква степен държиш сайта ти да е разбирам за търсачки, обикновени хора и за теб самата. В html/css е трудно да се говори за 'възприета практика', но може би има някои малко по-адекватни (от семантична гледна точка) начини за правене на нещата. В случая можеш да си наредиш форма само с дивове, но трябва да имаме предвид, че html е описателната част на сайта. Тоест, опиши си формата като хората, използвай възможно най-семантичните и описателни елементи, за да знаеш какво се случва, а не да се чудиш тоя див за това ли е, оня за това ли е...И когато вече имаш скелета, структурата, започни да си слагаш див-чета, където ти трябват, за да постигнеш съответната стилизация. Също е добре да избягваш "нелогични" дивове. Тоест, ако имаш <form></form>, вместо да я слагаш в див и на него да слагаш класове, сложи класовете директно на <form> (ако ситуацията го позволява). Така е ясно какво се случва.

Дано съм ти бил полезен :)

4
26/02/2015 09:48:33
totkai avatar totkai 3 Точки

Да, мерси. Съгласна съм напълно.

Аз случайно попаднах на един блог, където да си го кажем честно е дадена задачата с формата от миналото домашно:

http://webhelpbd.blogspot.com/2013/09/html5-forms.html

На мен много ми харесва така с fieldset и legend. Повече ми харесва, отколкото с div и span(както бяха напавени формите в петото демо).

Оттам идва и въпросът ми, понеже видях, че всички(домашни, които аз проверявах. kckfm  също е ползвал fieldset тук-там) решават със div и span само.

Най-добре да си чета w3. Може би идеята им е била да ги обясняват по-нататък.

1
26/02/2015 15:14:05
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.