Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vladov avatar vladov 0 Точки

Затруднение със задача Fishing Boat

Към Python:

 

Здравейте, хора!

От последната лекция, решавам сам задачата Fishing Boat, но нещо не ми се получава.

PyCharm ми показа правилен изход за всички примери от условието, но Judge ми дава 60/100, някой може ли да ми помогне:

https://pastebin.com/zEPQJPCX

 

Благодаря предварително!

Тагове:
0
Programming Basics
ItsMomchilS avatar ItsMomchilS 28 Точки
Best Answer

Здравей, намерих проблема при:

if fishers % 2 == 0 and season != "Autumn":
    rent = rent * 0.05

е трябвало да напишеш:

if fishers % 2 == 0 and season != "Autumn":
    rent = rent * 0.95

излиза ми 100/100. Ще ти пратя долу все пак моята задача за да видиш как може да ги пишеш също.

 

group_budget = int(input())
current_season = input()
fishers = int(input())

boat_rent = 0

if current_season == "Spring":
    boat_rent = 3000
elif current_season == "Summer" or current_season == "Autumn":
    boat_rent = 4200
elif current_season == "Winter":
    boat_rent = 2600

if fishers <= 6:
    boat_rent = boat_rent * 0.90
elif 7 <= fishers <= 11:
    boat_rent = boat_rent * 0.85
elif fishers >= 12:
    boat_rent = boat_rent * 0.75

if fishers % 2 == 0 and current_season != "Autumn":
    boat_rent = boat_rent * 0.95

if group_budget >= boat_rent:
    print(f"Yes! You have {group_budget - boat_rent:.2f} leva left.")
elif group_budget < boat_rent:
    print(f"Not enough money! You need {(boat_rent - group_budget):.2f} leva.")
0
vladov avatar vladov 0 Точки

Благодаря много, това беше проблема, всъщност просто на равното съм изтървал за да сложа знак минус, с което се е променила дейността му. :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.