Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

oconne avatar oconne 113 Точки

Всички домашни в едно.

Здравейте,

  този пост го правя най-вече за студентите които учат онлайн и нямат много време да участват във форума. Не знам колко глупаво е предложението ми, но да пробваме за да видим дали е удобно. И без това като че ли стана голям хаус с домашните така че това може да бъде удобно и за другите. Предлагам всеки който иска да участва в тази категория да си направи хранилище (със GitHub) на една единствена работна директория на компютъра си, която сочи към всичките му домашни които е направил до момента (дори може да включи ако иска поддиректорий на други негови работи). Ето аз съм малко назад, тук публикувам всичките си домашни да сега: ДОМАШНО. После само уплоудва хранилището без да поства нищо всеки път, може да си коментира текущите възникнали въпроси и така.

 

Тагове:
6
Programming Basics
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Може би не разбирам напълно предложението ти, но идеята на темите с домашни е най-вече да обясним решенията си, да ги коментираме взаимно, да измисляме нови и по-различни начини и т.н, а не просто да дадем линк към хранилището ии готово. Разбирам, че не всеки има време, но това е негов избор. Така се губи и възможност за бонус точки, които се дават именно за взаимопомощ в курса. В смисъл, да - така е редно, домашните да са на едно място, а не да се пише нов отговор на всеки нови 2-3 решени задачи, нито да се публикува кода директно в коментарите - това е казвано вече стотици пъти. Но и не всеки начинаещ може сега да се справи с GitHub, с него се свиква по време на отборни проекти, каквато е и една от целта им. Алтернативите на GitHub са също споменавани и обсъждани... даже преди имаше тема и само за GitHub/PasteBin акаунти, която сега намерих с много зор, защото темата е скрита/изтрита, та явно наистина няма нужда от такава. Поправи ме ако не съм разбрала правилно идеята ти. Всичко хубаво и успех :)

5
oconne avatar oconne 113 Точки

Абсолютно вярно всичко което каза точка по точка и аз си го мислех същото. Наистина това предложение намалява коментарите, намалява възможноста за оценяване и анализ. Но служи за бърз и обзорен ориентир за това кой какво прави. От  малката си практиката съм научил нещо много важно: бързият достъп до огромно количество код е много по добре от колкото словесният анализ. Много ти благодаря за изчерпателното и точно пояснение, и от мене получаваш точка. :) Ако закрият темата на мен лично ще ми бъде ужасно трудно, но като не върши работа разбира се че трябва да се изтрие. 

 А този wizard на gitHub не е ли достатъчно лесен за тази цел (за начинаещите)? Пет минути отнема да си конфигурираш хранилището така както желаеш и да го публикуваш. По-късно по същият начин се ъпдейтва. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.