Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

veselinsavov avatar veselinsavov 219 Точки

[Exam] OOP Exam - 1 March 2015 - Впечатления от изпита

Здравейте колеги,

Какви са ви впечатленията от изпита ?

При мен се случи това, че judge ми изкаравше това "Unhandled Exception: System.NullReferenceException: Object refe...", опитах се да го оправя, но не стана. Отсаваха около 40,50 мин и реших да оставя задачата до където съм я решил и си тръгнах с 0 точки :)). Преди малко видях, че изпита е пуснат за практикуване и реших да си търся грешката, качвам пак същия архив, който съм качил последно на изпита и judge изкара 62/100 точки coolsealed!?! 

Edit: намерих си грешката явно не съм качил правилния архив... доста кофти на поправката ще внимавам :(

Тагове:
4
Advanced Level: Front-End 01/03/2015 19:33:39
dannyboyukliev avatar dannyboyukliev 15 Точки

Задачката беше супер, но не ми стигна времето и липсата на достатъчно лична практика си каза думата -  12/100. :D

Като основна грешка виждам, че не прочетох до края условието и после разбрах, че нещата не са точно както съм си ги представял в началото. А то си го пишеше в началото да прочетем цялото условие и скелета, но... Все пак съм доволен и видях нивото си.


1
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Аз съм повече от доволен от постигнатия резултат спрямо времето, което имах за подготовка по времето на целия курс. Общо взето изпитни задачи "решавах" единствено вчера с бебето в едната ръка и с другата пишех код :) Изпита не се оказа труден, но поради липсата на достатъчно практика доведе до по-бавното писане на кода и съответно повече време да вникна в скелета на форума. Накрая ме хвана яд, понече втората част беше елементарна и я започнах последните 5 мин. Като я направих бях изпуснал за 5 мин. срока за предаване. Иначе в judge ми гърмеше последния тест и предполагам е защото не ми остана време да проверявам дали валидните команди са с необходимите аргументи.

3
01/03/2015 19:41:32
dinkoslav avatar dinkoslav 123 Точки

Привет,

не мога да кажа, че съм много въодушевен. Само 62/100 точки изкарах, при положение, че за първи път решавам такъв тип задача. Имаше много неясноти, гърмеше по всевъзможни начини в Judge и не може да се разбере какво се случва. Също така все още не знам как ще бъдем оценявани. От къде се пръкна това 2-ро условие, кое ще се гледа на ръка, какво е нужно за да се вземе изпита ... явно поправката ще е задължителна.

И все пак като препоръка : би било хубаво като ще ни се дават задачи от по-разнороден тип, поне един път да ни се покаже нещо такова на обучението или да има някаква примерна задача.

8
ph.kolarov avatar ph.kolarov 63 Точки

Личното ми убеждение е, че не е нормално едва 40% да минат през джъджа...

4
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

На мен лично ми хареса, че задачата беше от по-друг тип, спрямо тези, които са били на предния випуск - определено това показва по-обективно възможностите ни. За съжаление една, две глупави грешки, които оправях през по-голямата част от времето не ми позволиха да направя повече от 62/100. Като се има в предвид, че 30 минути преди изтичане на времето бях с едва 12 точки съм до някъде доволен smile Ще видим какво ще покаже ръчната проверка...

ПС. На пресен акъл направих една корекция от || на &&, и добавих два реда в Logout и ShowQuestions командите - this.Forum.CurrentQuestion = null; и вече имам 100/100, явно напрежението на изпита си оказа влияние, включително и липсата на интернет в началото... smile

Та заключението ми е, че задачата изобщо не беше трудна. Имаше в условието някои неща, за които трябва малко повече мислене да се досетиш какво се има в предвид. Но все пак 26 човека имат пълен актив точки - значи едва ли е толкова трудна smile 

Шаблонните изпитни задачи направо са си вредни, както се видя и на този изпит. Хората свикват на един тип задачи и мисленето им се ограничава и нагажда към този тип и като им дадат нещо малко по-различно става страшно...

3
02/03/2015 16:01:29
stefoto avatar stefoto 51 Точки

Поправка... 0/100. Смея да кажа, че разбирам ООП, но от хилядите форматирания ми дойде до гуша и аз като колегата veselinsavov "Unhandled Exception: System.NullReferenceException: Object refe...", а конзолата във Visual Studio си ми изкара резултат и това още повече ме вбеси! Както и да е, нов тираж - нов късмет.

0
RumenVasilev avatar RumenVasilev 103 Точки

Задачите стават все по- нерешими за хората, които нямаме предишен опит и все по- малко неща се научават от изпитите. Аз лично стигнах до един момент в който ми харесваха задачите от предишните изпити и от решаването на 6- 7 задачи научих колкото за половината курс. Както са написали някои колеги, половината от времето се занимавахме с "невидими" грешки. При JS и PHP задачите бяха по- трудни от предишните, но в повечето случаи, супер интересни. Сега, освен вече обсъжданите недостатъци на курса, се стигна и до доста трудна задача за която резултатите сами говорят.
На поправката ще се постарая да съм готов и за такива неприятни за мен задачи :) Все пак за мен важното са получените знания, другото са бели кахъри :)

10
DimitarYotov avatar DimitarYotov 75 Точки

.... за мен не беше логично да се дават задачи различни от тези който са тренирани, или поне можеше да има малко повече подсказки и обеснения. До сега всички задачи който решавах бяха по една методика тази на изпита я гледах все едно беше на китайски. 208 студента - 82 резултата различни от 0.

Незнам кой е избирал задачите но освен да ми убие мерака друго не успя.

16
andrey.blagoev avatar andrey.blagoev 62 Точки

Крайно време беше и на мен да отида на някоя поправка. Задачата не беше кой знае колко трудна, но ако бяха разяснили малко в началото (както се правеше при всеки един друг изпит) щеше да е доста по добре. А не само това ви е паролата за изпита и решавайте... Не ми хареса само, че за да вземеш някое определено пропърти трябва да минеш пред 3-4 различни класа. Също не бепе мн редно judge системата да ти дава 0 точки ако не си направил всички команди. Ако имаше поне една примерна задача като тази от изпита сигурно нямаше да има толкова много хора с нули. Поне аз първия един час гледах като теле в железница и нищо не бях написал frown

3
stefoto avatar stefoto 51 Точки
Идеята на ООП за мен е да се схванат основните концепции - наследяване, капсулация, полиморфизъм и абстракция. На този изпит изобщо не се замисляш за наследяването, защото то ти е направено в интерфейсите и ти реално ги копираш. За капсулация не ти остава време, защото се бориш да докараш някакви точки и се стремиш да не ти гърми решението заради visibility rules. Абстракция - просто правиш родителите, които ги няма в input/output abstract. Не знам. Поне за мен концепцията на изпита е сбъркана. Единственият + е в това, че те поставя в реална ситуация при незавършен проект, но в реалната ситуация ти нямаш по-малко от 1 работен ден, за да оправиш бакиите :) Като препоръка към екипа: за мен е по-готино да дадете основната концепция на задачата, да кажете какво трябва да съдържа и какви функционалности трябва да има. След това студентите трябва сами да измислят скелета и съответните методи. Така наистина според мен може да се разбере кой колко е усвоил от ООП. Изцяло ще е ръчна проверка, но ще е значително по-добре. Успех на всички! :)
9
DimitarYotov avatar DimitarYotov 75 Точки

Така и така има после преглед на ръка ... можеби трябва да има нещо от сорта направи си всичко сам. Мн е дразнещо да има 1-2 хайде 3 варянта да се направи нещо. В реална работна среда .... варянти колко искаш, с един и същи резултат накрая.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.