Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

popopo avatar popopo 1 Точки

[Technical Issue] C# Basics - непълно изписване на редица числа

Здравейте,

Имам един може би тъп въпрос, за което се извинявам предварително, но не разбирам логиката - би трябвало да се изписват числата от 1 до 1000, а се изписват само от 700 нагоре:

using System;

class PlayWithDebugger

{

static void Main()

{

for (int i = 1; i < 1000; i++)

{

Console.WriteLine(i);

}

}

}

 От друга страна като променя последния ред на Console.Write(i) или на Console.Write(i + ", ") всичко е наред и излизат всички числа.

Благодаря предварително за отговора.

 

Павлина

Тагове:
0
Programming Basics 02/03/2015 10:27:38
g.stoyanov:
Вече е отговорено на въпроса. Също така има подобни теми.
т2. Преди да зададете въпрос, проверете дали вече не е зададен такъв или подобен.
RavenDark avatar RavenDark 3 Точки

Здравей, не съм сигурен защото не съм търсил, но мисля че конзолата има някакъв лимит от редове. При мен стана същото при една от задачите. Даде ми последните 300 реда, колкото мисля че е и лимита на конзолата. От друга страна твоя въпрос ми помогна да направя кода си, така че да влезнат всички числа в конзолата. Верно не са на отделни редове, но пък ги има. :)

 

 

Малко се поразрових и открих че по подразбиране конзолата е настроена на 300 реда. Но това може да се промени. Цъкаш дясно копче на конзолата от там Properties, отиваш на Layout и променяш стойността Height на Screen Buffer Size. Аз го направих 9999 понеже уж това е максималния брой, но може и да може на повече. Надявам се да съм бил полезен. Ето и линк към сайта от който почерпих информация линк.

2
02/03/2015 00:35:39
GogoK avatar GogoK 80 Точки

Тук има отговор на такъв въпрос.

3
02/03/2015 00:38:36
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.