Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MaZaRa7 avatar MaZaRa7 5 Точки

Telerik и Softuni - разлики?

Някой който е запознат с двете академии може ли да ми каже какви са разликите между Телерик и Софтуерен Университет ? :) Нека пишат само добре запознати с хода на обучението и на двете фирми, без пристрастия.

 

6
Общи приказки
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

На първо четене - разлики няма... Лекциите се провеждат на същия принцип, и тук и там има разделение на присъствени и онлайн участници, системата с домашните и изпитите е същата... Което донякъде е нормално -  основния двигател и движеща сила и на двете неща е един и същ човек ;)

 

На второ четене - разликите се изразяват в някой различни курсове, които ще се водят (тук например ще има Java), СофтУни ще бъде много по-тясно обвързан със софтуерните фирми и намирането на работа, стажове, освен това и дипломата не е за пренебрегване като различна опция, която се предлага после в университетите партньори...

2
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Да не забравяме обаче , че тук си плащаме, а в Телерик не!

8
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Плашаме си да се явим на  изпит.

Докато в телерик е безплатно, но можеш да се явиш един път и ако не успееш втори шанс (за това не съм напълно сигурен) няма.

0
nmladenova avatar nmladenova 17 Точки

Не знаех, че тук си плащаме, за да се явим на приемен изпит. Останала съм с впечатлението, е е безплатен изпитът, а после семестрите са платени. Дайте малко инфо:-)

 

0
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

@nmladenova За нулевото ниво нищо не се плаща нито за курса, нито за изпита. По нататък нивата са платени.

3
MaZaRa7 avatar MaZaRa7 5 Точки

Това ,че плащаме означава ли по-качествено обучение ? Защото мисля ,че телерик също са доказа фирма в обучението на софтуерни специалисти, пък и видях ,че там има повече опции за обучение , не само програмиране.

0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

И тук ще има. А до качеството зависи от теб. Тези които те обучават ще са на едно ниво с тези в Телерик (много дори са същите) Идеята тук е , че това ще е много по-мащабно, плюс добавяне на стажове и дипломи..

1
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Качеството наистина си зависи от теб - това, че ще си платиш, не значи, че като в Матрицата просто ще ти сложат един кабел в главата и ще ти налеят цялото инфо без да ти се налага да си мръднеш пръста :)

6
WhatTheFoxSay avatar WhatTheFoxSay 61 Точки

Разликата между Телерик и СофтУни е дипломата за више образование, стажове и работа. Изпитете и на двете места ще се взимат трудно и с доста знания.

0
LenaB avatar LenaB 112 Точки

А къде има информация за тези стажове? Към момента не съм намерила такава.

0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

На въведението в курса Наков доста говори за това, но тези които приемат със сигурност ще им бъде обяснено по-подробно!

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Ще има стажове за по-силните студенти, включително във фирми като Facebook в САЩ. Предвидено е след семестър 2 и след семестър 3 да предложим стажове на най-силните студенти. Идеята е да прекъснете за 1 семестър (4 месеца), да отидете на стажа и да се върнете (или пък да ви хареса в САЩ и да останете там, всякакви случаи очаквам). Фирмите питат за стажанти, ама сега със знания до променливи и цикли няма как да стане. Трябва да поназнайвате много повече, дори за стаж. Затова най-рано след 8-12 месеца ще обявим позиции за стаж и ще си кандидатствате за тях.

Ние имаме двустранна задача:

  • Да дадем най-добрата подговка по разработка на софтуер за студентите и да дадем начална сила на тяхното професионално развитие.
  • Да дадем добре подготвени кадри за фирмите. Това бих го сложил на второ място и то е следствие от първото, защото няма как да дадем професионално развитие без да направим връзка с фирмите.
25
SmAcK avatar SmAcK 12 Точки

Разликите са много. Най-общо можем да можем да ги обобщим така:

 

 

Софтуерен Университет:

1. Диплома за висше образование + сертификат. (първото е за тези, които желаят).

2. Безплатно обучение за най-добрите 10% от кандидатстващите. Останалите си плащат за да може университът да се самоиздържа - разходи за заплати, консумативи и т.н.

3. Обхващат се различни технологии според това кой каква професия иска да избере (Пример: ASP.NET Developer - Java, HTML + CSS, Javascript, PHP, C#, Databases и т.н. или Website Developer - Java, PHP, HTML + CSS, Photoshop, SEO).

 

Телерик Академия:

1. Сертификат.

2. Напълно безплатно обучение. Фирмата Телерик поема Вашето обучение ако се справяте съгласно изискванията.

3. Първите месеци всеки студент преминава през точно определен план (Пример: C#, HTML + CSS, Javascript). Има допълнителни курсове, които не са задължителни за завършването на Академията(например PHP) - ако ги завършите Ви се издава сертификат.

 

Това са най-важните разлики според мен. Дано ти помогне :)

9
MaZaRa7 avatar MaZaRa7 5 Точки

Според мен ако си достатачно кадърен да преминеш телерик академията също ще получиш добре платена работа. Благодаря много за отговорите!

 

2
stratega avatar stratega 16 Точки

В качеството и метода  на преподаване разлика почти няма защото Наков е създал и двете академии. Предимството на софт уни е, че тук има диплома,стаж и работа.  Ако искате диплома си плащате, няма как иначе в цял свят е така. Аз поне не знам да има  място където се дават дипломи безплатно(изключваме стипендиантите).

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Ами май през социализма имаше безплатно висше образование, ама май никой не иска да се връщаме там :)

5
easlavov avatar easlavov 72 Точки

В Швеция висшето образование е безплатно.

3
milen8204 avatar milen8204 296 Точки

@nakov  старите бабички са на различно мнение от твоето (става въпрос за социализма), но слава Богу, ние не сме такива :). На теория, в близкото бъдеще не е ли възможно да има и стипендии от някои фирми партньори :). И дефакто обучението на някои студенти да е  безплатно, за сметка на няколко години работа за тази фирма след това :). Аз в момента съм на подобна схема в настоящата ми работа.

0
Dekameron avatar Dekameron 481 Точки

Малко offtopic, но тъй като се почна за стажове и фирми, бих искал да попитам дали някой от вас си спомня, че за хората, записали онлайн обучение, също имаше възможност за стажове и достъп до фирми (тук в СофтУни)? Сега като отворих страницата ЗА УНИВЕРСИТЕТА > Планове видях, че са го променили и се чудя дали някой знае защо е станало така? Аз като прочетох през първите дни за създаването на СофтУни, това че ще има достъп до стажове и фирми, дори и за хора с онлайн обучение, много се зарадвах и за това и се записах онлайн обучение. А сега... чудя се какво да правя.

5
externo avatar externo 119 Точки

ти влез в топ 10%, пък да видим дали няма да те викнат :)

3
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Още от информационният ден си казаха привилегиите и недостатъците на онлайн студентите. Няма да има стаж, няма да има стипендии и тн. Ти принципно си се записал онлайн само за подготвителния курс. Сега ако си земеш добре изпита ще можеш да запишеш присъствено за 1-во ниво не се притеснявай !  cool

2
charlike avatar charlike 114 Точки

"Това ,че плащаме означава ли по-качествено обучение ? Защото мисля ,че телерик също са доказа фирма в обучението на софтуерни специалисти, пък и видях ,че там има повече опции за обучение , не само програмиране." - MaRaZa7

Доказала се е заради, човека който е тук в момента. А и не е само той. Останалите преподаващи и излезнали нови кадри от Телерик, знаят верния път и го следват с този човек. За мен лично, Телерик ще се отмести на втора позиция.

---

"По-качествено", то няма по-некачествено - нито в Телерик, нито тук.

---

Това е програмирането. Веднъж научиш ли логиката, правилното и имаш мозък, ти щеш-нещеш не можеш да пишеш некачествено, защото то ти е влезнало на подсъзнателно ниво и даже не го мислиш.

---

Същото е и с OOP-то. Веднъж почнеш ли, не можеш да пишеш разбъркан код, всичко почва да ти се подрежда интуитивно и от самосебе си.

---

Мисленето и логиката е всичко и е валидно за всичкo (всички езици) - именно фундаментални знания - това е целта на СофтУни, пък който иска продължава и се развива.

4
n.galabov avatar n.galabov 40 Точки

Не разбирам защо се прокрадват тези негативни мнения, относно таксата? Нима очаквате Наков да е в състояние да покрива сам всичко, което покрива компания от ранга на Телерик? Все пак има 10% квота за най-добрите, които учат безплатно...

За тези нищожни 1500 лв. получаваме работа, която ще ни възвърне инвестицията след вторият месец още. Да бъдем благодарни, че има две академии, които предоставят толкова качествено образование. стига сте мрънкали.. ;]

8
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Аз лично не мрънкам! Просто казах една съществена разлика. Наясно съм, че си струва да се дадат не 1500 а 5 пъти по толкова, затова и съм тук и се боря да стана добър! Който не му харесва и си мисли че в Телерик е по лесно и по-добре.... да отива там, никой не го е вързал тук :) 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.