Loading...
Yavor2012 avatar Yavor2012 15 Точки

[Homework] Programming Basics - Primitive Data types - Проблем със задача {17}

Здрасти банда,

Аз имам малко проблемче със задача 17 "Sunglasses". Направих двете части на очилата , но се чудя как да направя свръзката. Стигнах донякъде с разделението , но явно  защото от доста време се мъча , малко блокирах и реших да ползвам жокер. Ето го линка , на който би трябвало да се вижда как се движа:

 

https://github.com/Yavor2015/Sunglasses/blob/master/Problem%2017-Sunglasses

 

Благодаря за всяка помощ!

Тагове:
0
Programming Basics 04/03/2015 23:33:43
DHristoskov avatar DHristoskov 211 Точки

Ти доста сложничко си го направил,за да не се опитвам да обяснявам без пример ще постна това

if(i!= n / 2 - 1)
                {
                Console.WriteLine("{0}{1}{0}{2}{0}{1}{0}", '*', new string('/', ((n * 2) - 2)), new string(' ', n));
                }

else if (i == n / 2 - 1)
                {
                    Console.WriteLine("{0}{1}{0}{2}{0}{1}{0}", '*', new string('/', ((n * 2) - 2)), new string('|', n));
                }

правиш един единствен for цикъл, който се изпълнява с тези услови (виж по горе),там където е i==n/2-1 се намира средата и печаташ рамката - 'n' на брой |,в останалите случай печаташ стъклата или там както се наричат.С други думи трябва да има условие при ,което да се изпълни реда с рамката и най-добрия вариянт според мен в случая е if clause.

Общо взето цялата задача е математика ,да намериш зависимоста и съотношението на елементите по редовете спрямо подаденото 'n'.Поне аз така го разбирам.

1
03/03/2015 22:55:53
Yavor2012 avatar Yavor2012 15 Точки

Mда , 

наистина има доста по-лесен начин. Благодаря ти за помоща. Сега ще се опитам да го наглася :)

0
ZlatinDimitrov avatar ZlatinDimitrov 11 Точки

Здрасти,Явор!Ами това е моето решение!Надявам се да съм полезен.Колкото повече варианти-толкова по-добре:)

Успех!

http://pastebin.com/M4QUUWiA

0
04/03/2015 16:42:16
tutzy.fts avatar tutzy.fts 2 Точки

Ето и от мен тук .

Логиката е, че отделяш най-горната линия, най-долната и средната защото са уникални и не се повтарят и пишеш отделен код за тях. Останалото е цикъл, който слагаш между първия и средния и средния и последния, за да нарисуваш 'стъклата'.

0
Yavor2012 avatar Yavor2012 15 Точки

Благодаря за съпорта на всички! 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.