Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Fujitzo avatar Fujitzo 9 Точки

Доста се е изписало по тази задача. Аз имам може би лошия навик да се мъча дори без гугъл половин час примерно, после се отплесвам с някви далечни примери в stackoverflow и накрая отивам във форума на СофтУни :D , а това може би трябва да е първата стъпка, като се има предвид колко е ограничено времето ми :(. Така де, в крайна сметка ето го моето решение:

 

 

            Console.WriteLine("Enter 5 numbers separated by space in 1 line");
            
            string[] delimitedNum = Console.ReadLine().Split();

            if (delimitedNum.Length != 5)
            {
                Console.WriteLine("You have not entered exactly 5 numbers! Please start over");
            }

            else
            { 
            double[] numbers = Array.ConvertAll(delimitedNum, double.Parse);
            Console.WriteLine(numbers.Sum());
            }

 

Успех на всички

1
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Здравей Христо,

Много интелигентно направено решение!

Аз ти предлагам и друг вариант - за да е изпълнена твоята идея потребителя да започва отначало ако числата не са точно 5 - този код прави точно това:

http://pastebin.com/X08aJb5m

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Ако ще е така, нека да е така :)

http://pastebin.com/bM38vM9w

Ще използваме списък вместо масив. Ако числата са по-малко от 5 - добавяме към списъка (Range) масив от числа. Дори и да станат повече от 5, взимаме първите 5 (Take) и сумираме.

1
TonislavAtanasov avatar TonislavAtanasov 86 Точки

Вече почвам да си кръщавам всичките програми Progrqm :D Made my day!!!

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.