Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DeyanAltanov avatar DeyanAltanov 6 Точки

ForceBook

Условие(Задача 9) -> https://softuni.bg/trainings/resources/officedocument/52662/dictionaries-exercise-python-fundamentals-september-2020/3132

Решение(60/100) -> https://pastebin.com/mVSRjQ4V

Тагове:
0
Python Fundamentals 26/11/2020 22:14:50
DeyanAltanov:
Намерих проблема.
Elena123456 avatar Elena123456 235 Точки

Здравейте, не програмирам на Python, но имам желанието поне да  се опитам да помогна, тъй като скоро решавах тази задача от Фундаментал модула на C#.

Видях, че в кода си имате - forcebook['Dark'] , forcebook['Light'] , forcebook['Lighter'], т.е хардкодвате името на страната. Но страната може да има всяко едно име по условие-"{forceSide}" и при други имена програмата ще Ви се чупи, доколкото поне аз мога да видя.

Обърнете моля внимание, когато инпута съдържа "->" дали включвате тези четири случая:

1) ако юзъра несъщестува и страната несъществува, като в този случай създавате страната и добавяте към нея юзъра;

2) ако юзъра несъществува, но страната съществува, като в този случай просто добавяте юзъра към страната;

3) ако юзъра същестува, а страната несъществува, като в този случай трябва първо да намерим и изтрием юзъра от текущата му страна, след което да създадем новата страна и да добавим юзъра в нея;

4) ако юзъра съществува и страната съществува, като отново трябва първо да намерим и изтрием юзъра от текущата му страна, след което да го добавим в новата страна;

Ако не съм успяла да помогна Ви давам и една тема, в която е дискутирана задачата на Python- https://softuni.bg/forum/31025/forcebook-90-100

Поздрави!

 

1
DeyanAltanov avatar DeyanAltanov 6 Точки

Топ! Много ти благодаря! "...т.е хардкодвате името на страната..." -> това беше проблема. Успях да го докарам до 90/100. :)

1
Elena123456 avatar Elena123456 235 Точки

Радвам се, че помогнах. :)

Спомням си, че в началото и аз имах 90/100 на тази задача. Програмата ми се чупеше, когато въвеждах несъществуващ юзър и несъществуваща страна, защото просто нищо не изписваше. Не знам дали и при вас това е проблема, но ако  тесвате с инпутите, които изброявам, като подточки ще разберете къде е проблема. И обърнете внимание дали Ви е правилна сотировката накрая.

Поздрави и успех!

0
29/11/2020 01:18:19
Elena123456 avatar Elena123456 235 Точки

Ужас, като се вманияча в някоя задача, не мога да се спася. :D 

Обърнете внимание на подточка 4) ако юзъра съществува и страната съществува, намирате юзъра преди къде е бил, изтривате го и го добавяте към новата страна. Тук има един граничен случай- предишната страна на юзъра, в която е бил може да е същата, в която сега се опитва да се присъедини. Ако случаят е такъв, на конзолата не трябва да се изписва нищо.

И вече  би трябвало да сте 100/100. :)

 

0
29/11/2020 10:51:19
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.