Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

petaryankov00 avatar petaryankov00 3 Точки

02.FancyBarcodes

Здравейте, имам проблем с една от задачите от подготовка за Practical Exam. Judge ми дава 80/100 и не знам къде ми е грешката.Ако някой може да помогне ще съм благодарен. :)

Моето решение: https://pastebin.com/fFMz1gMN

Условието:

Your first task is to determine if the given sequence of characters is a valid barcode or not.

Each line must not contain anything else but a valid barcode. A barcode is valid when:

  • Is surrounded with a "@" followed by one or more "#"
  • Is at least 6  characters long (without the surrounding "@" or "#")
  • Starts with a capital letter
  • Contains only letters (lower and upper case) and digits
  • Ends with a capital letter

Examples of valid barcodes: @#FreshFisH@#, @###Brea0D@###, @##Che46sE@##, @##Che46sE@###

Examples of invalid barcodes: ##InvaliDiteM##, @InvalidIteM@, @#Invalid_IteM@#

Next, you have to determine the product group of the item from the barcode. The product group is obtained by concatenating all the digits found in the barcode. If there are no digits present in the barcode, the default product group is "00".

Examples: 

@#FreshFisH@# -> product group: 00

@###Brea0D@### -> product group: 0

@##Che4s6E@## -> product group: 46

0
Fundamentals Module
OGYOUTUBEApk avatar OGYOUTUBEApk 1 Точки

Thank you for the new information, quality, to understand more, is a good knowledge and is very useful. OGYOUTUBE Apk

0
petzata avatar petzata 14 Точки

"@#+([A-Z][A-Za-z0-9]{4,}[A-Z])@#+"    С този регекс задачата ви работи :) една група само е направена , иначе вие създавате няколко,  имате група в група и доста се оплитат нещата.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.