Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Koulinsky avatar Koulinsky 6 Точки

04.Darts JS

Здравейте. Judge ми дава 0 точки на задачата, а в VS Code всичко си работи.

Някой може ли да ми каже къде е проблема?

 

https://pastebin.com/L3kBCLeY - my solution

https://softuni.bg/downloads/svn/programming-basics-v4/course-directories/may-2019/2019-01/Exam/04.%20Darts.pdf

04.Darts задачата.

 

Благодаря предварително!

Тагове:
Koulinsky avatar Koulinsky 6 Точки

пробвах и с друг подход, но пак ми дава 0 точки...

показва че има безкраен цикъл май.

https://pastebin.com/Mn2acweM

това е дугия ми опит за решаване.

0
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Проблемът е, че входните данни се подават като аргументи на функцията, а не като масив.

Решението:

function darths() {
  let input = [...arguments];
  // ... без промени по кода
}

 

Вместо да работите с индекс за достъпване на следващия елемент в масива, може да използвате input.shift().

0
Koulinsky avatar Koulinsky 6 Точки

Благодаря ти за отговора.

Но искам да те попитам как точно да имплиментирам решението. Аз съм на programming Basic и .shift() не сме го учили още. Порбвах се да имплиментирам като гледах в нета, но пак не ми приема решението.

Извинявам се ако, изглежда че чакам на готово, но след 3 дена още не мога да реша задача.

Мерси предварително за помоща.

0
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

@Koulinsky

Не е задължително да използвате input.shift() - това е само за улеснение.

Конкретно по задачата, не трябва да променяте нищо по кода, освен началото на функцията, както съм я написал по-горе.

 

Алтернативно, може и така:

function darths(...input) {
  // ... без промени по кода
}

 

 

0
11/12/2020 17:12:31
anna90 avatar anna90 2 Точки

Thank you for your post. I have read through some similar topics! However, your post gave me a very special impression, unlike other articles. I hope you continue to have valuable articles like these or more to share with everyone! fireboy and watergirl

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.