Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Диплома за висше след SoftUni

Здравейте. Мислил съм си вече на няколко пъти но така и не мога да го реша, та реших да попитам за мнението на някой, по-запознат. Имам диплома за висше като маркетолог и за сега MTM колежа предоставя само икономическа диплома ако завършим и там след SoftUni. Въпроса ми е има ли смисъл да следвам 2-ри път икономическа специалност след като вече имам такава, като в същото време в учебния ми план влизаха и предприемачески предмети?

Поздрави,

Ицо

2
Въпроси за SoftUni
HPetrov:
Отговор получен.
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Колега, според мен мен при създалите се обстоятелства няма смисъл да взимаш второ висше от едно направление, но съвсем скоро най-вероятно трябва да има и други университети-партньори и ще има диплома за софтуерно инженерство. :)

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Не мисля, че има смисъл от втора диплома за висше. Повърждавам, че скоро ще обявим още един ВУЗ-партньор, който ще дава акредитирана диплома за висше образование "бакалавър по софтуерно инженерство". Изчакай. Имай предвид, че дипломите са за мама и тати. На пзара на труда важи само дипломата "какво можеш и какъв опит имаш".

20
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

HPetrov, това си е най-вече до твоя лична преценка. Ако има някаква възможност за допълнителна специализация в МТМ колежа, която да ти е в плюс на това, което имаш, ОК. Иначе може и да е малко безсмислено.

 

Принципно да, аз също не виждам много смисъл в трупането на дипломи и титли. Хубаво е обаче човек да има някакво висше, защото ако се стреми към ръководни постове, не само в държавни но и в частни фирми(големи с иерархични структури) пред един кандидат с титли и един без, при равни други условия, шансовете ще са за този с титлите. Да не говорим че и за някои позиции наистина няма как да се бориш без висше. Това обаче малко си и зависи в каква област се реализираш в крайна сметка. Е, ако си направи човек стартъп няма да му трябват никакви дипломи :).

1
dim4o avatar dim4o 288 Точки

Ако искаш диплома трябва да е от ФМИ. Това единствено според мен може да е предимство при кандидатстването в някои фирми. Не говоря за пазара на труда като цяло. Иначе - не че МТМ колежаа или там някакъв друг ВУЗ няма да те научат на нещо. Просто ако е само заради дипломата не знам дали си струва времето.

0
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки
В България като че ли формалната диплома няма значение, поне за по-малките фирми. При големите мисля, че повече тежи. И то не за друго, а заради формални изисквания при одит. Не знам как е в чужбина обаче. Според вас в Западна Европа и САЩ държат ли на формално образование? Иначе не виждам смисъл отвторо икономическо. Мисля си за Варненския свободен по-скоро.
0
gudov avatar gudov 274 Точки

Брат ми работи като програмист в средно голяма фирма в Германия (100тина човека) и при постъпване на работа не са му искали диплома(иначе е с магистратура в Хамбурския технически).

0
BoriszlavBaleff avatar BoriszlavBaleff 9 Точки

Здравей, като човек с опит в икономическата сфера (имам висше и работя по специалността) мога да ти кажа с увереност, че няма смисъл да продължаваш да трупаш безполезни хартийки, особено издадени от съмнителни институции. Единствено дипломи по счетоводство и финанси, издадени от СУ и УНСС могат да ти дадат реално предимство в икономическата сфера. Заплащането е несравнимо по-ниско от това в софтуерната сфера. 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.