Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

zerefel avatar zerefel 70 Точки

Последната версия на uTorrent тайно инсталира Bitcoin Miner

Здравейте, 

Току що попаднах на еднa много интересна новина, която е изумила бая хора (включително и мен), а именно това, че при ъпдейт или инсталация на последната релийсната версия на uTorrent програмата качва и едно друго софтуерче - Epic Scale (един вид Bitcoin miner, който в бекграунда си цока CPU-то и "копае").

Не знам на повечето от вас това какво ви говори, но на мен хич не ми се нрави някой да изкарва пари на мой гръб (все пак токът в БГ не е евтин за стандарта ни, но това е друга тема). 

Деинсталирах uTorrent незабавно. Поради факта, че преди един ден не приех предложението за "ъпдейт", Epic Scale не се е качил и не го открих в инсталираните програми или в процесите, които вървят на машината.

ТУК може да видите повече по въпроса.

Тагове:
6
Общи приказки 06/03/2015 21:17:39
tosilv avatar tosilv 69 Точки

Независимо дали е вярно или не, uTorrent от години е пълна с реклами и излишно бавна в най-добрия случай, така че не знам това да е изненада за някой :P.

Ползвай Deluge или qBittorrent.

1
06/03/2015 20:22:15
zerefel avatar zerefel 70 Точки

Да, рекламите са факт от бая време, но така или иначе не ми се налагаше много често да ползвам програмата и затова си стоях с нея.

Като цяло мнението ми за разработчиците и компанията много се промени. Едно е някоя и друга реклама, на които не обръщаш внимание, друго е да ти използват компютъра за тяхна материална облага.

На qBittorrent съм. 

0
06/03/2015 20:27:44
scienide avatar scienide 17 Точки

+1 за qBittorent!

0
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Би ли пуснал линк и към самата новина? Не знам това дали е вярно, но откакто си преинсталирах Уиндоус-а преди месец и малко и си качих новата версия на utorrent, останах неприятно изненадан как нон-стоп товареше CPU-то с между 10-30% процента.

Къде ли не търсих информация в нета по въпроса, нищо не намерих. Виках си баси, само при мен ли така товари. Мина ми през акъла дали не копат и заради мен, ама баси, звучеше ми все едно Майкрософт да копат на мой гръб.

Както и да е, оттогава много много не го пускам уторента, но иначе гледам в момента се е кротнал и държи 2-3% CPU, което си е нормално.

0
zerefel avatar zerefel 70 Точки

Линкът, който съм дал по-горе, е една от темите пуснати в нета в последните няколко дни (по-скоро часа).

Също така е имало няколко пуснати теми във форума на uTorrent, като по-късно те са изтрити от модератори, а акаунтите на хората пуснали темите - премахнати. 

Общо взето информацията е достоверна. Сайтове като The Verge също пуснаха новината.

От BitTorrent казват, че това не е вярно и всъщност инсталаторът ти дава опцията да качиш Miner-а, но пък хиляди юзъри казват, че това не е така.

CPU Usage-a, който ти споменаваш, е същото, за което и всички говорят и като цяло от там се е разбрало за фиаското.

0
06/03/2015 20:57:28
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Ще следя развитието на "проблема" с интерес :). При мен не виждам да има инсталиран никакъв Epic Scale и определено не съм от хората които цъкат на Express install, така че не съм инсталирал никакви предлагани ми простотии. Но много добре си спомням как ми товареше CPU-то ей така, без видимо да има каквато и да е нужда, дори без активни торенти.

0
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Това товарене идва от рекламните банери в utorrent smile

По рови се в нета и има настройките с които се спират.

Даже мисля , че го има във форума на utorrent как може да го разкараш.

0
oconne avatar oconne 113 Точки

И аз потвръждавам за копаенето. Забелязал съм го отдавна. Работил съм досега само с Биткомет и Мюторент, и двата торента работят еднакво безобразно. Между другото имам една теория че торента прецаква хардиска по някъв начин, скапва му живота, но това е само подозрение. Ще си инстална тези неща дето ги предложи   tosilv ,  да проверя дали има разлика. 

0
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Същата работа като и с Izarc, където ти пробутват OpenCandy и заради това спрях да ги използвам, а беше добра програма. Поне за разлика uTorrent при Izarc се виждаше какво ще се инсталира.

1
beBoss avatar beBoss 507 Точки

Няма нищо такова. В инсталатора те пита дали да го инсталираш! Също така това, че са трити разни акаунти дето пускали теми във форума също е пълна лъжа.

 

И за да няма излишни спорове:

5
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

This.

Хората трябва да се научат да четат какво инсталират.

Друг е въпроса е че uTorrent пак е боклук.

0
Flyer avatar Flyer 150 Точки

Здравейте. Напоследък много от програмите се опитват да пробутат някоя "екстра" по време на инсталацията си, често повече от една. Цъкайки Next, Next, Next си гарантирате инсталацията на такава.

Тези допълнителни програми са отбелязани с отметка или в прозорец, като в повечето случаи не се виждат от пръв поглед. Друго нещо, което трябва да се избягва са експресните / бързи инсталации. Така нямате контрол над това какво се инсталира и завършвате с куп буклуци, които реално не ви трябват, най-често тулбар към браузъра :)

 

За uTorrent може да махнете рекламите от:

Options -> Preferences -> Advanced

Променте посочените на false:
bt.enable_pulse
distributed_share.enable
gui.show_notorrents_node
offers.left_rail_offer_enabled
gui.show_plus_upsell
offers.content_offer_autoexec
offers.sponsored_torrent_offer_enabled
offers.featured_content.badge.enabled
offers.featured_content_notifications_enabled
offers.featured_content_rss_enabled

5
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Аз попаднах на javascript-ска магийка - Тук. Премахва рекламите с един клик (или два).

1
RumenVasilev avatar RumenVasilev 103 Точки

Аз лично въобще не се учудвам от пропадането на uTorrent. Още от времето на BitComet, всеки торент клиент, който стане по- популярен, неминуемо затъва! Стават по- бавни, тежки, тъпкани с реклами, а както в случая направо ти крадат рам!
Всеки път щом усетя зараждащата се простотия сменям към по- леки програмки. От доста време съм с qBitTorrent, явно не съм единствения доволен от нея :D

0
07/03/2015 22:16:07
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.