Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Помня, че съм я решавал, имаше няколко сметки с int и double, ако искаш ги вкарай в някакъв for loop, но не знам какво ще правиш с този switch.

Иначе, кaто гледам нулевите тестове, веднага мога да ти кажа че максималната сума е 233160 : ) Така че ето ти една сметка по-малко : )

1
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Това е още една впечатляващо интелигентна задача.

Ами опитах да помисля за използване на for loop или switch, но откровено казано с методи ми беше по-удобно:

http://pastebin.com/6Gss3PED

* първо изнасям предварително известните стойности като константи достъпни за всички методи в дадения клас

* правя по един метод за действителния приход от всяка класа; в рамките на този метод:

- съответният string със стойности се превръща в int[]

- и се приготвя формула за изчисляване на локалния действителен приход

* чета инпута само до strings

* накрая подавам всеки input string на съответния метод за изчисляване на локален действителен приход, и събирам стойностите от трите класи

1
n4wn4w avatar n4wn4w 4 Точки

За един човек като мен който се пробва от оклко 2 месеца да пише код твоито решение  е мн сложно и направо неразбираемо :Д в клипът за решаването на изпита е направено със стринг сплитване и от там нататък е само пресмятане без никакви константи 

1
08/03/2015 22:35:55
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Това е също определено предимство на обучението в SoftUni пред това в Телерик - аз също от два месеца насам уча C#, но синтаксисът, който използвах в тази задача го очакваха от нас още за изпита на края на първия месец. Всичко твърде набързо - и съм с впечатление, че вашия вариант на обучение е определено по-успешен.

0
n4wn4w avatar n4wn4w 4 Точки

:D ++hardcore

1
08/03/2015 22:44:45
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.