Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MsIvankav avatar MsIvankav 0 Точки

Проблем при инсталацията на tensorflow с анаконда

Здравейте, колеги,

Опитвам се да си инсталирам tf2 с анаконда, по начина по който показа на лекцията, но имам чуденка. В първите скрийн-шотове е без gpu и получавам следното съобщение в промта:

image.png

image.png

съответно, ми поиска потвърждение и като не бях сигурна - не потвърдих!

После пробвах с gpu и получих това:

image.png

което съвсем ме обърка! Посъветвайте ме какво да направя, за да мога да почна да работя!

Тагове:
0
Deep Learning 03/01/2021 01:45:24
stoyanovgeorge avatar stoyanovgeorge 1 Точки

Лично аз не мога да видя скрийншотовете ти, но каква видео карта имаш? Трябва да е Nvidia > GTX650, и да има score >= 3.0 от тази таблица: https://developer.nvidia.com/cuda-gpus#compute

0
MsIvankav avatar MsIvankav 0 Точки

Благодаря, @stoyanovgeorge, ти си единственият, който ми отговори!

Проверила съм картата, а и Данчо потвърди, с 6.1. изчислителна способност е.

Проблема беше в това, че машината ми е с 2 карти - intel и nvidia, а тензор средата минаваше първо през intel-а, защото я възприемаше като основна, без да търси gpu-то на nvidia-та.

 

 

0
stoyanovgeorge avatar stoyanovgeorge 1 Точки

Ето ти една инструкция как да го направиш: https://www.pugetsystems.com/labs/hpc/How-to-Install-TensorFlow-with-GPU-Support-on-Windows-10-Without-Installing-CUDA-UPDATED-1419/

 

Отделно след като си импортнеш тензорфлоу, можеш да провериш дали имаш активиран GPU support с 
 

print(device_lib.list_local_devices())

както и с

print(cudaRuntimeGetVersion())

 

0
10/01/2021 21:04:24
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.