Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

indieza avatar indieza 46 Точки

[Exam Problems] C# Basics - Problem{3} - Boat - Проблеми с условието

Някой би ли ми обяснил защо ми се появява по този начин таблицата( Word 2013) , и как да я оправя. Абсолютно същото се получава и при другите таблици от изпитните задачи.

Input

Output

 

Input

Output

3

..*...

***...

..*...

******

 

5

 

....*.....

..***.....

*****.....

..***.....

....*.....

**********

.********.

 

Тагове:
1
Programming Basics 09/03/2015 18:38:16
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Здравей Симеоне,

Понеже дълги години съм работила Technical Support - проблемът с разместването на картинката в условието ме заинтригува.

Копирах картинката от файла с условието на задачата Boat, пейстнах я в друг файл и тя се размести точно като при теб. Накратко, ако отвориш оригиналния файл и кликнеш върху текста, ще забележиш че там шрифта е Calibri(Body), а специално в полето със самата картинка е Consolas.

Ако смениш шрифта на Consolas картинката ще се оправи, няма вече да е разместена - разположението на символите зависи от шрифта.

2
indieza avatar indieza 46 Точки

Може малко странно да звучи, но нямам шрифта Consolas.

1
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Здравей пак Симеоне,

Този въпрос ти го задавам конкретно защото си програмист, а майка ми е програмистка от 1969 година, та знам че това са гениални и съответно разсеяни хора :)

Та, като смени фонта на Courier или Lucidа Console (или който друг monospaced font имаш) - маркира ли символите на самата картинка? Да селектираш картинката и да смениш фонта конкретно за селекцията?

Аз лично опитах както предлага Филип, с всеки monospaced font, който имах - и с всеки monospaced font символите на картинката се подреждат. Ако това е бил проблемът с фонтовете - приеми че си минал блестящо тест за заложби за програмист :)

1
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Повечето шрифтове не са monospaced, затова изглежда разместено. Ако искаш всеки символ да заема еднакво място ползвай някой от дадените тук: Линк.

1
indieza avatar indieza 46 Точки

Пробвах ги всичките, освен Consolas, защото него го нямам. Нито едни от останалите не ми реши проблема.

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.