Loading...
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

Определени потребители нямат достъп до сайта

Здравейте,

Поради някаква причина доста хора не могат да отворят сайта на СофтУни. Не съм компетентен в областта на уеб технологиите, но възможно ли е сайтът поради някаква причина да не се отваря от определени доставчици? Аз съм на М Тел и се налож да ползвам VPN, за да отворя страницата и да пиша във форума.

vladislav.karamfilov avatar vladislav.karamfilov 1123 Точки
Best Answer

Така, проблемът го има в цял свят. Има проблем при компанията eNom, която хоства DNS-и. Надяваме се, че скоро ще изчистят проблема. :)

1
09/03/2015 18:23:34
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

ОК, благодаря за информацията. Остава ни да чакаме значи.

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Само предположение - пробва ли да смениш DNS сървърите в мрежовите настройки? По дефолт се вземат автоматично от доставчика, но можеш сам да ги смениш и да сложиш други - примерно на Google, Comodo, Open DNS и т.н.

0
vladislav.karamfilov avatar vladislav.karamfilov 1123 Точки

Можеш ли дадеш повече информация за кой квартал става дума и от кога е така? Преди имало ли е такъв проблем или скоро се е появил? Всякаква информация би била потенциално полезна.

0
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

Тази сутрин като се опитах да отворя сайта, не успях. За пръв път се случва. Живея в Младост 1. Не се сещам каква друга информация мога.

Друг потребител, който няма достъп, живее в София до Пирогов с доставчик Трафик Нет. С останалите нямам директен контакт.

0
09/03/2015 12:57:21
vladislav.karamfilov avatar vladislav.karamfilov 1123 Точки

А това временно ли е било или все още съществува проблемът?

0
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

Още го има. Без VPN нямам достъп.

0
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

Оправи се. Благодаря за навременната реакция.

1
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

За съжаление проблемът отново се появи. Пак не мога да отворя сайта без VPN. Пиша тук, в случай, че екипът не знае за проблема.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.