Loading...
Tapalilov avatar Tapalilov 1 Точки

Имам проблем със задача - Python fundamentals- functions exercises,задача номер 10. *Array Manipulator

Здравейте,колеги толко мъчене направо ми се зави смят.Много се дразня, да не мога да реша някоя задача.Но от толкова поправяне направо така се забълтачих ,че вече не знам какво правя.

 

 https://pastebin.pl/view/d52c5fce Не искам готов код,а къде съм се подвел аз,благодяря!

 

Тагове:
0
Fundamentals Module
S.Kafev avatar S.Kafev 13 Точки
Best Answer

Колега , има някакъв проблем с линка , не го отваря. Пробвах с други да видя дали не е при мен проблема , но другите си ги отваря. Ако може дай нов линк.Задача съм я решавал с удоволствие ще погледа какво е твоето решение и заедно да обсъдим, евентуално къде ти е грешката

0
Tapalilov avatar Tapalilov 1 Точки

Извинявай, не знам защо така,ето нов.

https://pastebin.com/MFhuCwQB 

0
S.Kafev avatar S.Kafev 13 Точки

Извинявай , утре ще я погледна по обстойно. За сега първото което видях е , че в задачата се иска да се вземе 

"If there are two or more equal min/max elements, return the index of the rightmost on"
 

Което означава че се иска последния индекс на най - малкото или най - голямото . При тебе пробвах да наредя няколко числа с еднаква стойност и се принтира всеки индекс по отделно.Пробвай да направиш променлива вътре в проверката която да пази стойноста съотвентно на най - малкия или най - големия индекс

0
Tapalilov avatar Tapalilov 1 Точки

Благодаря Ви, МНОГО! Точно там е грешката над 20 субмита имам ........ Готово вече 100 от 100 малко ме притесни тази задача ,за възможностите ми !

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.