Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Wolfy avatar Wolfy 0 Точки

[Technical Issue] Какъв рутер ми трябва

Здравейте,

Смятам да си взема нов рутер и бих се радвал на съвет. Ще се използва за full HD video streaming най-вече към западна Европа. За сега става дума за 1 настолен компютър с опция да станат 3. Ще използвам САТ6 кабел и ще бъда с оптична връзка със скорости 100/100. Също така смятам да връзвам до 5 мобилни устройства през Wi-Fi.

0
Общи приказки 10/03/2015 11:22:03
tosilv avatar tosilv 69 Точки

Колко пари ти се дават е въпроса.

1
Roumen avatar Roumen 127 Точки

Имам отлични впечатления и препоръчвам Asus AC1200 (RT-AC56U) като екстри и стабилност за мен е номер 1 в съответния среден клас за такива устройства. Имам наблюдения върху доста различни модели и точно този ми е личен фаворит. Има и вариянти с повече възможности, но вече и цените им стават неоправдано високи за домашна употреба, разбира се има и по-бюджетни модели, които пак вършат добра работа, като всичко е въпрос на предпочитания и необходимости.

1
09/03/2015 18:21:11
Wolfy avatar Wolfy 0 Точки

@Roumen - този Асус си е много добре. Определено ме замисли.

@tosilv - на сляпо бих казал че ми се дават 150 лева, но естествено тази сума ще варира я нагоре я надолу.

0
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Най-добрите - по съотношение цена качество нямат равни, дори ниския клас се използва в професионалната сфера от много хора!!! Отлична подръжка, специализирана ОС (увеличава производителноста) и също така отличен хардуер!

0
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Не искам да те разкардинсвам , но аз съм с  TL-WR740N и с оптична връзка.

2 РС и няколко мобилна у-ва и никакъв проблем wink Да не споменавам , че този рутер ми е подарък от предишният ми интернет доставчик и ми струва точно 0.00лв. Замисли се дали си заслужава да даваш 150лв wink

1
09/03/2015 23:22:53
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Тези тестове в никакъв случай не показват какво качество е рутера :)

Пробвай с 2-3 лаптопа и размяна на файлове м/у тях :), много дълго за обяснение е точно как се тества един рутер/мрежово устройство, но все пак има доста добри и обяснени примери в Google.

0
Wolfy avatar Wolfy 0 Точки

Благодаря за отговорите. Определено ще има да разглеждам. Относно мобилните устройства - не ми е чак толкова голяма необходимост. По скоро го слагам като екстра. И без това си имам предостатъчно мобилен интернет към всяко от тях. По важен ми е въпроса за самата връзка през персоналния компютър. Между другото не бих отказал и мнения за различните доставчици. В момента си търся нов.

0
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Ако за тези пари намериш по-добър рутер здраве му кажи!

0
spasoff avatar spasoff 5 Точки

Ползвам ASUS RT-N66U  с Merlin в къщи. Много съм доволен и го разцепвам от натоварване. Но за работа в офиса (с дузина синиър девелопъри) ползваме само mikrotik. Вярно е, че ос-а на MT не е особено юзър френдли и ако искаш да направиш някоя сложна организация на мрещата ти ще трябва да прочетеш нещо, но имаш пълната свобода да направиш каквото поискаш. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.