Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Вместо първия въпрос по-добре задай останалите! :)

0
kafibg avatar kafibg 8 Точки

Имам проблем при решаване на задачи при който трябва да пишеш нещо в конзола.  При стартиране на такава задача с дебъгъра винаги ми дава грешка.

0
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Каква грешка? Къде я изписва?

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Май не ти е силната страна задаването на въпроси? Ще трябва да поработиш над това, ако очакваш помощ.

Иначе предполагам, че си успял да създадеш проект, който не е Конзолен апликейшън.

0
kafibg avatar kafibg 8 Точки

Ето това е отговора който ми дава Output Application-a

 

 

Unhandled Exception:
System.ArgumentNullException: Argument cannot be null.
Parameter name: s
  at System.Int32.Parse (System.String s) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Sunglasses.Main () [0x00006] in /home/kafi/Свалени/17.Sunglasses/Sunglasses.cs:7
[ERROR] FATAL UNHANDLED EXCEPTION: System.ArgumentNullException: Argument cannot be null.
Parameter name: s
  at System.Int32.Parse (System.String s) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Sunglasses.Main () [0x00006] in /home/kafi/Свалени/17.Sunglasses/Sunglasses.cs:7
The application was terminated by a signal: SIGHUP

 

0
crazy7 avatar crazy7 177 Точки

Тази грешка не е от IDE-то а от кода ти.

Предполагам че е защото, имаш променлива "s" и тя е null. Съответно при опит да я парснеш към int ти гърми защото неможе да парсне null.

 

EDIT: Сега видях че си писал че е при програми при който въвеждаш входа в конзолата. Когато дебъгваш ти отваря конзола и трябва да си въведеш някъкво число, ако не въведеш нищо и я оставиш празна се появява това. (Така е във VS предполага че е подобно и в Mono, да каже някой който работи с него.)

0
11/03/2015 18:44:22
kafibg avatar kafibg 8 Точки

Ето това е кода, но на Visual Studio си тръгва без проблем

 

Mod Edit: Нарушена т. 12 от правилата на форума: Във всеки пост е позволено цитирането на не повече от 15 реда код. Ако искате да споделите по-дълъг код, използвайте сайтове като Pastebin и Github Gist).

0
16/03/2015 12:12:38
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Според мен не си създал проекта така, че да бъде конзолен, сигурен съм че имах подобен проблем когато за пръв път пусках Mono Develop. Не си спомням как го оправих, но помня че беше нещо много логично, т.е. в момента в който потърсиш как да си създадеш конзолен проект и всичко си идва на мястото.

0
kafibg avatar kafibg 8 Точки

Да, така тръгва - когато му укажа ,че проекта е конзолен, но когато отварям друг проект, го има проблема. Така се случва когато преглеждам домашни на колеги.

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Нормално - писани са на VS и Mono не ги разпознава като конзолни. Свиквай с инконсистенцията. Правиш нов конзолен проект и вкарваш домашното там.

1
stakata avatar stakata 4 Точки

Здравей, аз също ползвам тази среда за разработка и мисля, че се сещам какъв е проблема. Става въпрос за това, че не пускаш текущо избрания проект да работи, а този, който си избрал за стартиращ преди това. MonoDevelop няма тази опция да ти пуска текущо избрания проект (т.н. "Current Selection" опцията на солюшъна), при него имаш два варианта - да избереш един стартиращ проект или няколко. За това при всеки нов проект трябва ръчно да го избереш като стартиращ (с десен бутон върху проекта и после избираш "Set As A Startup Project"). А ако не искаш всеки път да го правиш можеш спокойно да си пускаш избран от теб проект пак с десен бутон върху проекта и избираш "Run Item". Надявам се, че съм помогнал.

1
14/03/2015 14:38:17
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.