Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Apiskov avatar Apiskov 1 Точки

[Homework] Programming Basics - Primitive Data Types and Variables - Problem {11} - Bank Account Data

Здравейте,

искам да Ви попитам как разбирате условието на задачата:

"A bank account has a holder name (first name, middle name and last name), available amount of money (balance), bank name, IBAN, 3 credit card numbers associated with the account. Declare the variables needed to keep the information for a single bank account using the appropriate data types and descriptive names."

 

Понеже аз го разбирам, че трябва да се декларират променливите които са най- подходящи за видовете информация, която ще се записва в тях.

Аз съм пратил тази задача от домашното по следния начин http://pastebin.com/9H7HQi7w

и ми се изпрати коментар, че задачата не е вярна?

 

Нямам желание да се заяждам или нещо такова, просто ми е интересно как се разбира задачата...

 

 

Тагове:
1
Programming Basics 10/03/2015 13:24:26
GalyaGeorgieva avatar GalyaGeorgieva 88 Точки

Аз лично съм я решила по същия начин, без input/output от/в конзолата или нещо такова.
Това твое решение бих го приела за правилно.

2
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Задачата иска да декларираш променливи с правилни типове и описателни имена.

Има какво да се желае от някои от имената (номерата на картите може да са firstCreditCardNumber и т.н.), има различни варианти за типовете (например номерата на карти без проблем може да са стрингове понеже не се ползват за математически операции). Може да вкараш всякакви шукарийки като вход от конзолата и валидации. 

Но от гледна точка на условието изискванията са изпълнени. Ако коментарът казва, че задачата не е вярна - значи е некоректен. Какво точно пише във въпросния коментар?

2
lichahin avatar lichahin 4 Точки

Аз също само съм декларирал променливите, без да ги извеждам на екран, защото не се иска в условието. Също получих коментар, че може би е трябвало да ги покажа. Според мен, за домашните трябва да се стремим да спазваме ясно условията и да не се впускаме много да пишем излишни неща. До колкото знам judge системата взима точки и за най-малкото нещо, като например един space повече. 

1
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Когато тренирате за изпит се стремете да изпълнявате точно условията без да добавяте или пропускате нещо. 

В домашните не е проблем да експериментирате и да прилагате неща, които не са преподадени все още или да разширявате програмата да прави повече неща от изискваните. Ако в процеса на писане на задачата научите нещо ново значи не е било излишно, а по този начин и някой, който проверява след това домашното, може да научи нещо.

1
malkstor avatar malkstor 348 Точки

Доколкото разбирам, Judge системата не се влияе от това как точно си си написал кода. Както всички знаем от задачката "horribly formatted code", за компилатора подредбата и спейсовете не са от значение. Те са за прегледност и удобство на четящия кода. За Judge важното е при подадените входни параметри да получи очакваните изходни данни.

0
lichahin avatar lichahin 4 Точки

Имах в предвид, не в самия код, а в изхода на конзолата когато например се очаква да изпише някакъв текст. При една от задачите които решавах (Half Sum) получих 66 точки вместо 100 и грешката ми беше един space в output-a: 

Yes, sum= 5 вместо Yes, sum=5

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.