Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

NikolayNK avatar NikolayNK 4 Точки

User Input при задачи които трябва тръгват през Node.js

Как се взима user input, и изобщо възможно ли е, когато не ни е казано да използваме нито .html файл, нито prompt, а просто че програмата трябва да тръгва през Node.js.
Аз лично не използвам user input, ами си пиша var на стойностите от проверките на задачите от домашното. Това обаче никак не ми харесва.
Благодаря предварително, колеги!

1
JavaScript Fundamentals 12/03/2015 01:51:27
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки
Best Answer

Може да направиш един масив с различните входни данни, да го итерираш и да викаш функцията за всяка стойност, общо взето това е един от вариантите да проверяваш с повече примери. 

Иначе JS е направен да си получава input-a от някакви форми/елементи; няма смисъл да се занимаваш да търсиш нещо като конзола, има такива, но е губене на време на този етап.

2
NikolayNK avatar NikolayNK 4 Точки

На една от задачите се искаше за стойност на функцията да дадем масив и точно така го направих, но все пак не е като Console.ReadLine();
Благодаря за отговора и разяснението.

0
NikolayNK avatar NikolayNK 4 Точки

То всъщност за момента ни е казано и как да го направим. Така че просто ще се водя по условията.
Write a JavaScript function calcSupply(age, maxAge, food, foodPerDay)...

Write a JavaScript function calcCylinderVol(arr)...

 

0
12/03/2015 02:05:30
orb_77 avatar orb_77 10 Точки

Просто си "export"-ни обекта.

Вместо да пишеш var objName = (function(){...........})()

Напипши module.exports = (function(){...........})()

Ето ти и пример  вместо това   направи това.

0
NikolayNK avatar NikolayNK 4 Точки

Не съм на компютара и на мога да пробвам експорта в момента. Като Console.ReadLine ли работи? Ако не, какъв е смисъла?

0
12/03/2015 07:37:28
orb_77 avatar orb_77 10 Точки

Работи като конзолата на "browser"-а. Не е същото като "Console.ReadLine()", но може да си викаш директно функцийте.

Примерно ако имаш  function printText (text){console.log(text)};

В "node" просто ще напишеш printText("Hello") и "out"-пута ще ти е "Hello".

0
NikolayNK avatar NikolayNK 4 Точки

Ясно, като се прибера ще го пробвам, благодаря колега.

0
pepster avatar pepster 69 Точки

Здравейте, 

и аз днес си зададох същия въпрос. В задачата ясно е казано, че резултата трябва да се печата в конзолата, че файла трябва да се изпълнява от конзолата, обаче за входящите данни нищо конкретно не е казано. Видях, че част от колегите публикували свои решения са си хардкорнали инпута, обаче .... някак и на мен не ми се стори много ок, на фона на досега решаваните задачи по C# и Java.

Затова се порових още и .... като че ли намерих отговора :) 

Ето задача 2. Claculate knots   с user input,  който се чете от конзолата: цък :) 

4
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.