Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

valentin1920 avatar valentin1920 24 Точки

Има ли Bitcoin ентусиасти ?

Наскоро биткойн-а сякаш замря сред хората които не влагат пари в това, трудноста се покачи с 4млрд.-а в сравнение с миналата година което за компютър с една видео карта даже две си е 100% загуба което кара хората да спират копаенето окончателно. Аз преди 1 година се запалих много по това, но някак си не можех да накарам нашите да си вложат парите там за да ги избият набързо като повечето хора които го направиха и за това си останах сам с моят компютър които ми донасяше някакви приходи макар и малки :D както и да е изпуснаха тази възможност и за това сега съжаляват. Та въпросите са ми :


Какво мислите за биткой-на ? има ли бъдеще да се изкарват пари от това или вече е твърде късно?

Колко най-много сте влагали в това ? (Аз лично само нова видео карта си купих за около 300лв и ми докарваше някакви пари преди да се покачи трудноста)

Има ли хора които все още копат и изкарват добри пари от това?

Какво мислите за ASIC-овете? Някой имал ли е такова изобщо и струва ли си ?

Познавате ли някой ваш приятел който е направил много пари само докато си седи у тях и вие сега съжалявате? Защото аз да и чувството е гадно да изпуснеш този шанс. :D

Надявам се че не съм единствения който знае за биткойн и тази тема да се стори като безсмислена. Не видях други теми за биткой за това се възползвах да попитам други компютърни ентусиасти за техните машини. :)

Тагове:
2
Общи приказки
vellen avatar vellen 9 Точки

Въпросите са ти по-скоро за ей този форум: http://bitcoinbg.eu/

В него колегите са професионалисти в тази област, и свестни хора, склонни да ти дадат съвет.

И аз мога да ти отговоря на някои от тях, но в другия форум. Нека оставим дози да програмистите, и source-кода на биткойн.

***

В днешно време постоянно се появяват нови криптовалути, базирани на Биткойна, но с промени в тях.

Има вече идеи за създаване на българска валута, раздаване на Х у.е. на всеки българин, и разпространението и в България.

Много ще се радвам, ако г-н Наков, а и други "разчупени" умове попрегледат форума от линка и идеите в него и кажат какво мислят. 

Лично според мен криптовалутите имат голямо бъдещи, дали ще е биткойн, лайткойн, или някоя друга не се знае, но се ползват все повече и повече.

1
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

В момента не бих инвестирал. Преди три месеца си взех машина за около 1800 лева и понастоящем чистата дневна горница е около 2 долара. Тоест срок на откупуване на инвестицията идва около две години.
Макар че ситуацията е според зависи. Може отново борсите да тръгнат нагоре. Лично аз вярвам в идеята за виртуална валута.

0
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Това е много дълга тема за разискване.

Вече има страшно много крипто валути и трябва да сте много наясно каво искате да "копаете" и с какъв хардуер(видео карти, ASIC устройства).
Както каза колегата Vellen, погледни bitcoinbg.eu форума.Там съм написал една доста дълга тема за начинаеши. Надявам се да ти даде няква представа за нещата. 

1
TodorovH avatar TodorovH 216 Точки

Ако може дай линк към темата!

Благодаря!

0
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

Бит Коин са валута на Новият Световен Ред - предвестникът на чипа. 

-1
SsandmanN avatar SsandmanN 9 Точки

Не се излагай с такива изказвания.

 

0
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

0
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

Ха ха ха !

Излагай ???

Повтарям - Бит Коинс са на Новият Световен Ред , а Новият Световен Ред е йезуитска Ватикана.

 

 

 

Ако ме питаш мен - ти се излагаш с тази котка в аватара ти !
1
Anita avatar Anita 360 Точки

Пробвала съм... Могат да се изкат пари но не много особено напоследък след като се срина Mtgox се обезмислят усилията в тази посока.... Миналата година 1Bitcoin=1200лв а сега е едва 620лв.... балона се пукна....

Можеш да пробваш това има тръпка ... не е необходимо да влагаш нищо в хардуер всичко е на виртуални машини...(cloud mining)

https://cex.io/

https://cex.io/cloud-mining

Но един съвет не се задълбавай много с Bitcoint може да ти е като хоби или за обща култура :) ....

Стани добър програмист, научи няколко програмни езика , виж в какво си добър и насочи усилията си на там... Лесни пари няма всичко става с много труд и работа. Като програмист ще изкарваш много повече пари след време :-)

2
ThePeshMod avatar ThePeshMod 0 Точки

Айде явно и аз да дам мнение, че гледам колегите които са писали се занимават с това от скоро. Аз почнах много в началото на BTC когато не струваше нищо (буквално нямаше срещу какво да го обмениш), нямаше борси и всичко беше просто един интересен проект по криптография и transactional assurance (сори, ма това не мога да го преведа на БГ). Никой не подозираше тогава в какво ще се превърне.

Та, за започналите тогава имаше смисъл - на едноядрен AMD Athlon 2500+ изкопах 600 биткойна за има-няма 10 дена. От тогава мога да кажа че съм имал доста биткойн хардуер, но всичко е купувано само с БТЦ, никога не съм влагал "истински" пари. Мога да кажа, че от цялото нещо съм на далавера, но не колкото си мислят хората, милионер не се става. Все пак успях да си купя мотор, кола и разни електроники разбира се, все пак съм си nerd :)

Какво е положението в момента - ако сега навлизате и искате да копаете, инвестицията която трябва да направите е огромна - the name of the game is ASICs, които са безбожно скъпи. И ви момента имам два KnC Miner-а на ордер, но пак, нищо не съм плащал с пари, само с BTC които съм изкопал преди това. За хората които искат да си направят сметка - всеки KnC Miner е по $12,000 с ДДС ако искате да ги купите с истински пари (новата партида е май към $7000 но с доставка чак Август месец... евентуално).

Дали се избиват инвсетициите? Ами зависи. Ако сте продали на правилната цена, ако сте ги пазили до правилния момент, и т.н. Малко е като при хазарта - най-добрия съвет който мога да ви дам е да не влагате пари, които не можете да си позволите да загубите ;)

P.S. Да добавя, че нещата не могат да се изчерпят с толкова малко. Единствения шанс да разберете какво и кога се случва е да отделяте доста време в bitcointalk.org, наистина да се интересувате от трендовете; да се научите да отсявате троловете и всички които вещаят doom&gloom през цялото време; и най-вече просто да ви е интересна материята

1
CAKAta avatar CAKAta 2 Точки

За да изкарате 1 bitcoin са ви нужни 40 000 прегледа на реклами или по груби сметки това прави

110 реклами на ден за период 365 дни

пожелавам успех на ентусиастите.

 

-1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.