Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Знае ли се какво ще представлява изпитът по "Приложения с база данни"?

Вчера зададох този въпрос като офтопик в тази тема, но сега виждам че този въпрос е изтрит. Честно казано, грам не ме интересува защо е изтрит, а и ако тръгна да коментирам, може някой да вземе да се почувства обиден, така че ще спестя излишните дискусии, щото просто нямам време за глупости!! Интересува ме обаче отговорът на въпръса, който бях постнал и очевидно трябва да направя не обикновен пост, а цяла отделна тема за него - знае ли се какво ще представлява изпитът ни по "Приложения с база данни"? Може да е споменато някъде, обаче просто да съм го пропуснал, не съм изгледал всички лекции още, може там нещо да е споменато, знам ли... А времето си понапредна вече и искам да знам какво ме очаква като изпит, тъй като никаква представа нямам...

5
Databases Basics 12/03/2015 20:54:04
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки
Best Answer

Качил съм примерен изпит по DB Apps + аворски решения в сайта на курса (най-отдолу): https://softuni.bg/trainings/21/Database-Applications-Mar-2015.

Както знаете, изпитът ще се проверява на ръка, така че не е нужно вашите решения да съвпадат на 100% с авторските, както и изходът може да не е еднакъв на всички.

2
18/03/2015 20:44:11
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Благодарим!!!

Въпрос: на изпита само с Entity Framework и MS SQL база данни ли ще работим?

0
16/03/2015 22:18:08
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Да, планираме базата да е SQL Server, а за ORM да се ползва Entity Framework (EF).

В курса отделихме най-много време именно на тези технологии.

3
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Примерният изпит по DB Apps е завършен и е качен на сайта на курса. Има 7 задачи, 4 с EF database first, 2 с EF code first и 1 бонус (с по-сложни заявки).

Включили сме базови технологии, изучавани в DB Apps курса:

  • Работа с Entity Framework - DB first и Code First
  • CRUD операции в база данни с EF
  • Извличане на справки с EF
  • Четене и писане на XML
  • Четене и писане на JSON

Както обикновено, ще решим на живо всички задачи като подготовка. Част от примерния изпит ще се включва в лабораторноите занятия (labs).

 

0
evgeni.tochev avatar evgeni.tochev 12 Точки

дано скоро има отговор.

0
oconne avatar oconne 113 Точки

Здравей Матрикс! Този въпрос го бяхме задали миналият месец във форума на Наков и той отговори че ще бъде индивидуален проект. В началото на този месец се обадих както винаги да питам за потвръждение, но ми отговориха че няма да бъде индивидуален проект, ще го решават тепървааа... И аз като теб се интересувам какъв ще бъде формата на изпита (ако беше индв. щяха да го пуснат). Надявам се скоро да има отговор даже и някъде по видеолекциите да са го споменали, все пак едно официално известие няма да е лошо. 

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Ще пуснем примерен изпит по DB Apps съвсем скоро.

0
oconne avatar oconne 113 Точки

Thanks! (Сигурно не си видял датата когато съм поствал, всичко е ок, напълно е ясна програмата, в бест-ансъра мисля че всичко се разясни, иначе с нетърпение чакаме примерният изпит)

  Поздрави!

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Изпитът по DB Apps ще включва две задачи.

1) Създаване на приложение, което обработва данни:

  • Дадена е база данни (SQL script)
  • Да се напише програма (на C#), която импортира данни (от XML)
  • Да се напише програма (на C#), която подготвя справки и експортира данни (към XML / JSON)

2) Code Frst

  • Да се създаде Code First EF модел по дадено описание
  • Да се налеят примерни данни в базата (seed)

Ориентировъчно ще е нещо такова.

11
16/03/2015 21:12:44
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Следващата седмица (до 17-ти март вечерта) ще предоставим примерен изпит по DB Apps.

5
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Благодарим за ориентировачното инфо. Радвам се, че изпитът няма да е в Джъжда.

Btw определено ще трябва примерен изпит, че първата  задача нещо не можах да си я преставя...

3
13/03/2015 11:43:46
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.