Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ibakyrdjiev avatar ibakyrdjiev 172 Точки

[Useful Info] JavaScript tutorials

Здравейте колеги, 
понеже съм сигурен че JS ви е любим и всичко е ясно по него :D ви давам ресурсите от които съм учил и са ми помогнали страшно много:

http://www.codecademy.com/learn  и тук. Като според мен по-добрия вариант е да се почне от codeacademy и после от essential training-a.
И в двата варианта се почва от най-простите примери като постепенно се увеличва трудността, така че да няма много стрес ;)

Успех.

Тагове:
13
JavaScript Fundamentals
quickben avatar quickben 966 Точки

И тази книжка е полезна, има неща които няма да ви трябват още, но е хубаво да се погледне. Даже мисля, че би трябвало да е посочена като ресурс за учене в лекциите.

3
NapushenBuhal avatar NapushenBuhal 17 Точки

И аз съм много доволен от codecademy, от там започнах и с html и css, както и с javascript. Codeschool.com също е добър сайт, но безплатното е само колкото да те зариби, после трябва да се плаща.

2
quickben avatar quickben 966 Точки

Колега силно ти препоръчвам да си смениш потребителското име, на мен ми харесва, НО фирмите партньори на СофтУни имат достъп до твоя профил и ако кандидатстваш за работа през СофтУни фирмата ще види един напушен бухал.... ;)

Ако решиш не се съмнявам, че от екипа могат да измислят нещо да ти прехвърлят правата на ново потребителско име.

2
NapushenBuhal avatar NapushenBuhal 17 Точки

мерси за съвета, но няма да кандидатствам за работа от тук :)

0
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

За съжаление от СофтУни не сменят потребителски имена. Аз исках да си сменя моето, тъй като не знаех, че юзернейма ми за логин в системата ще се ползва по някакъв начин после някъде. Ако знаех, щях да съм с друг ник, който да включва името ми.

Както и да е, питал съм СофтУни, не го сменят.

0
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Не бих вярвала на JS tutorial, направен в php страница :D И още първият пример е с document.write! Никога не пишете document.write :/ Сериозно - далеч не всеки туториал учи на добри практики. Не се хвръляйте във всеки намерен сайт с някакво hello world!

0
25/03/2015 23:48:03
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.