Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
TrifonApov avatar TrifonApov SoftUni Team Trainer 131 Точки

[Lab] C#Basics - 15 март 2015 - Задачи и решения

Здравейте!

Качил съм моите решения от днескашния лаб. Ако някой нещо не е разбрал как се прави. И ако някой не разбере нещо по кода да пита, ще се опитам да му обясня.

Линк към Judge-a с условията

Pr01Beers.cs

Pr02FunWithMatrices.cs

Pr03ByteParty.cs

Pr04Tetris.cs

Даже сега виждам, че трета задача съм си оставил закоментирани трите формули за побитови операции. Тези три формули си ги запишете някъде и на изпита да си ги гледате. Реално с тях се решава почти всяка побитова задача.

Тагове:
5
Programming Basics 15/03/2015 23:41:56
GalyaGeorgieva avatar GalyaGeorgieva 88 Точки

А къде можем да видим текста на заданията?

За тези, които не сме присъствено. Да се ориентираме какво правите в ЛАБ-овете :)

упс... намерих го в GiTHub -а

0
15/03/2015 23:14:22
GGzzZZzz avatar GGzzZZzz 6 Точки

Здравейте,

Понеже се наложи да си тръгна по-рано от Lab-a (C# Basic - 15.03.2015) ,искам да попитам дали е нужно да се сменя начина по,който компютърът принтира резултатите.Защото моя ги приема или чете с "," и ги печата с "," , гледам,че в примерите отговорите са с "." .Благодаря предварително.

0
16/03/2015 13:05:53
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

При float, double, decimal числа, дати и т.н. формата (дали ще е точка, запетайка, тире, наклонена черта ...) зависи от регионалните настройки на компютъра, на който се пуска кода. Нагледно - моята машина на нагласена на US-EN(май така беше) и ще ми показва 10.4 , ако на някой друг на на EU-BG(май така беше българският) ще му излиза 10,4. Ето малко по темата - https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ff647353.aspx не знам колко е релевантно. Като цяло джъджа трябва да е нагласен да работи на US-EN, т.е. дори при теб да е със "," - там трябва да е с "." . Имаше и нещо CultureInfo.InvariantCulture ама не помня как точно е синтаксиса.

1
16/03/2015 13:16:39