Loading...
direwolf avatar direwolf 13 Точки

Зарядни за мобилни устройства в парковете

Здравейте!

От известно време разработваме един проект - соларни зарядни за мобилни устройста, които да поставяме в близост до пейките в парка. Идеята е като излезем на спокойствие в някой парк, да можем да си заредим телефона, използвайки чиста слънчева енергия.

Ще се радвам ако споделите мнение/feedback, както и да предложите от кои места за отдих в София да започнем работа.

Facebook страница

Уеб сайт

Тагове:
20
Общи приказки 15/03/2015 22:40:52
joanmar avatar joanmar 14 Точки

Аз лично не одобрявам подобна идея, предварително се извинявам, ако моето мнение ще Ви убиди.

Да, прекрасно е че искате да създадете соларни зарядни за мобилни устройства, но защо трябва да слагате подобни изобретения в парковете?! Това не е ли място за отдих, разходка, почивка и т.н.? Място, където да избягаш от напрежението и забързаното ежедневие в свободното си време и през почивните дни? Смятам, че парковете ни по-скоро се нуждаят от озеленяване и грижи, а не от зарядно на пейката... Дори пейки липсват на доста места, а да не говорим за заърсяването!

Просто не мисля, че точно от това имат нужда нашите паркове. Идеята Ви е наистина добра, но колко е подходяща? 

 

6
direwolf avatar direwolf 13 Точки

Не, мнението Ви няма как да ме обиди, точно обратното - смятам всеки един feedback за важен, защото в крайна сметка го правим за хората и уважавам всяко едно мнение :)

Да, парковете имат много проблеми, но според мен по-скоро проблемите са по-частни и конкретни за дадена група хора. Какво имам впредвид:

- майките с деца се оплакват, че няма детски площадки;

- скейтърите се оплакват, че няма достатъчно рампи;

- колоездачите се оплакват, че няма велоалеи;

- наркоманите се оплакват, че няма по-тайни и потулени места... и т.н.

Моят таргет в случая са хора, които обичат спокойствието, но не могат да се отделят от работата. Хора, които са готови да замъкнат таблета си в парка, за да работят на свеж въздух и сред зеленина. И тази общност не е никак малка. В повечето паркове вече има FREE WI-FI зони и много хора се възползват от тях, но захранването им остава проблем. Тук аз се захванах с този проблем, като исках да го реша по по-готин и съвременен начин, използвайки слънчевата енергия.

Това е нашият таргет и нашият проблем, който решаваме с екипа ни. Имахме проблем, започнахме да се борим с него и вече сме на фаза реализация. Но ако само се оплаквахме и недоволствахме, че не ни стига тока, за да работим навън - този проблем никога нямаше да бъде решен.

6
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Идеята супер и само който ползвал такова зарядно може да разбере smile

А на който му се почива от забързаното ежедневие качва кола/автобус/влак и отива там където няма мобилни комуникации за да си почине истински.

Рядко се разхождам из парковете защото пролетта/лятото/есента не слизам от колело.

Въпроса ми е следният.Имам такова зарядно повече от 5г , но вече батерията на телефона ми стана прекалено голяма за това зарядно има ли начин това да се промени и да продължа да го ползвам или трябва да си търся ново ?!

0
direwolf avatar direwolf 13 Точки

Ами най-лесният начин да се провери е като сравниш колко А (ампера) са соларното и оригиналното зарядно устройство. Ако соларното е с по-малка сила, съответно не може да смогне да зареди батерията на телефона.

Друг вариант е - соларните панели имат определен живот, взависимост от вида и материала, от който са изградени. Има вероятност панелът да се е амортизирал с годините. Може на се направи измерване на напрежението и тока, който подава с подходящия мултицет :)

0
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Поне според проблема е капацитета на батерията.

Имаче оригиналното зарядно на телефона е 5V/700mA , а соларното е 5.5V/800mA.

Капациета на батерията на соларното зарядно е 1800mA/h , но батерията на телефона е 3100mA/h.

Дали това е проблема ?!

0
direwolf avatar direwolf 13 Точки

Има голяма вероятност да е това причината - ако се разчита само на батерията на зарядното - тя няма как да задоволи телефона. Ако се използва като buffer - да се зарежда телефона, докато зарядното е изложено на слънце - по-скоро панела няма да има този капацитет да смогне да зарежда телефон (понеже батерията на телефона е бързозареждаща се и има доста по-голяма консумация). Оттам напрежението бързо пада и телефона спира да се зарежда. Та, в този случай мога да препоръчам зарядно с мощност равна или по-голяма на тази на оригиналното зарядно.

0
bewolf avatar bewolf 30 Точки

Идеята е добра, но имам един въпрос.

Има ли вариант тези зарядни да бъдат защитени по някакъв начин от вандали? Не е тайна за никой, че има достатъчно хора, които като излязат не мога да се приберат и да си легнат спокойни ако не са направили нещо без значение скандал, вандалска проява и какво ли още не...

Някой по някакъв начин че инвестира сума пари за улеснение на ежедневието на група хора решили да се възползват от услугата, а друг просто ще резне кабела и ще замине всичко.

0
direwolf avatar direwolf 13 Точки

Да, работим по това да бъдат максимално защитени, съвместно със Столична община. Първоначално смятаме да поставим станциите в близост до охранителните пунктове и видео охраняемите зони в парковете. С течение на времето ще обхванем останалите части от парковете, като се съобразим с други спецификации на мястото и вземане на предпазни мерки.

2
veselinsavov avatar veselinsavov 219 Точки

Идеята не е лоша :), обмисляли ли сте вариант да има такива зарядни устройства по автобусите спирки ? 

0
direwolf avatar direwolf 13 Точки

Имаше такава идея, но сметнахме, че са малко спирките, на които чакаме автобуси повече от 5-10 мин. Т.е. няма такъв застой там, достатъчен да си заредиш батерията. Все пак го имаме впредвид и ако инсталираме подобни станции по спирките, то ще бъде на тези, през които минават по-бавни линии.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.