Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

SummonedToDIe avatar SummonedToDIe 19 Точки

Лека критика

Здравейте,

Позволете ми да отправя лека критика. Надявам се да има градивен харакер!

1. Направи ми впечатление, че настоящите домашни на JavaScript и тези от изминалите курсове имат не малка разлика. Всеки може да отвори едните и другите и да направи равносметка за себе си.

Мисля, че за хора като мен (прохождащи в JavaScript), това не е най-добрия подход.  Смятам, че отново (както и в другите езици), трябва да тръгнем от най-най-лесните задачки и да се усложняват с времето. Защо просто не фигурират "предишните" задачи в новото домашно? Питам се, налага ли се това изместване в трудността на задачите и намаляването им като  количество? Времето за подготовка ли е малко?

Разбира се, който има желание и време ще решава каквото той намери за добре, но задавам въпросите си за малко повече яснота.

2. Лекциите ми се струват малко претупани. Много материал, колкото може по-бързо да се предаде. Смятам, че който иска да научи повече, не му е проблем да остане 30 минути или 1 час повече в залата. Моите уважения към Богомил, ще се радвам да чуя и неговото мнение.

Поздрави

 

Тагове:
8
JavaScript Fundamentals
v.indzhev avatar v.indzhev 37 Точки

Здравей!

Аз също сега прохождам в JavaScript, но смятам домашните за много интересни и дори лесни. Против съм да имаме същите домашни, като тези давани на нивото преди нас, защото е много лесно да се вземе и да се прати чуждо, без дори да си мръднем пръстта. Ако искаш може да решиш старите задачки и да наваскаш дупката от по - лесни задачки, за която спомена. 

За лекциите мисля, че е хубаво неща, като масиви, цикли, променливи и т.н. е хубаво да се споменават по - малко и по - малко (тоест само на 1вата лекция) и след това да започнем нови и по - интересни неща. 

Поздрави!

 

/Няма никакъв хейт, просто изразявам мнение/

 

9
SummonedToDIe avatar SummonedToDIe 19 Точки

Да, Васе,  не съм пуснал темата с мисълта да хейтвам. Утре ще го изкоментираме.

 

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Това отдавна се коментира, че трябва да спрем да губим време на лекции да обясняваме какво е цикъл и как да принтираме числата от 0 до 9. Хора, които са минали приемния изпит и курса по Java, би трябвало да са наясно с тези неща. По-добре да се отдели повече внимание на новите и по-сложните концепции и те да са разбити в няколко лекции, а не 5 лекции да тъпчем по познат материал и в 6-тата - БАМ почти всичко ново и непознато.

9
vesheff avatar vesheff 13 Точки

Здравейте.

Реално домашните нямат нищо общо, но това не означава че новите са по-трудни. Ако имаш време решаваш и двете и ставаш машина :)
За съжаление нямаме много време до изпита пък и учим изцяло нов език, който има доста разлики с досега изучваните.
Всъщност би било лошо, ако почнем пак от нулата. Основните принципи на програмирането са еднакви навсякъде. Все още сме в Basics курса и повтаряме едно и също нещо за n-ти път, но това са неща, които със сигурност ще ти трябват, когато започнеш да работиш.

"Лекциите ми се струват малко претупани. Много материал, колкото може по-бързо да се предаде..." - Тук си прав, но донакъде. Както вече казах по-горе повтаряме същите неща и е безсмислено да се разтягат локуми (що е това масив и защо да го учим :) ). Както каза Васко, да се минава възможно най-бързо на интересните и уникални за езика неща.

Не си прав че е претупано, защото сме със същото темпо, което беше и преди. Всички сме наясно, че сме тук, за да научим много неща за малко време. Това разбира се има и недостатъци, но ако искаш да учиш нещата бавно и спокойно алтернативата е университет и 4 години обучение. Друг е въпросът дали ще научиш повече или по-малко за тези 4 години в сравнение със СофтУни. Това според мен изцяло зависи от мотивацията и съответния човек.


"Смятам, че който иска да научи повече, не му е проблем да остане 30 минути или 1 час повече в залата." - След като седиш 4 часа на лекция е лоша идея да оставаш дори още половин час. Ставаш непродуктивен. Лично мнение разбира се :)

 

Поздрави.

4
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

Днес написах и „новото“ и „старото“ домашано. Първо почнах с новото, като след това минах на старото - като цяло Богомил се е постарал да вкара всички главни концепции от старото домашно в новото(поздравления, за което). Не виждам къде е проблема вместо да имаш 5 задачи - една да завъртиш цикъл, друга да смениш нещо в стринг, трета да намериш най-малкото число, четвърта да намериш най-голямото число и т.н. те да бъдат обединени в една - както е в новото домашно.

Аз лично смятам, че домашните трябва да бъдат още по-трудни за да няма изненадата както винаги на изпита - „абе това какво е“. Държа да наблегна на факта, че това е лично мое мнение и не искам да го налагам на никого, но предпочитам да решавам за домашно нещо релевантно, не да си губя времето с часове да пиша еднотипни задачи от по 3 реда. Да не забравяме, че идеята на домашните е да научим нещо ново, да упражним знанията си и да се подготвим по-добре за изпита, не да си пишем „отлично домашно колега“ и да си даваме по 10 точки и потупване по гърба за „добре свършената“ работа.

1
17/03/2015 21:57:10
quickben avatar quickben 966 Точки

Колега искам хубаво да гледаш лекциите от миналия курс(който бях аз) и тези които имате вие, просто вашата програма е в пъти по-добра, лекциите се водят в пъти по-добре от миналия курс(с изключение на две лекции водени от Христо Чакъров) материялите към лекцията са много по-информативни, има задачи с повишена трудност които са си точно такива, найстина може би има някой от тях които са малко по-сложни отколкото трябва да бъдат, но те не са задължителни. Повярвай ми, въобще не спестявам Критики към СофтУни когато аз мисля,че е основателно, просто смятам, че в случая не си прав.

Самия факт, че на вчерашната лекция бяхме с колеги от второ ниво най-отзад и по-принцип бяхме там да си решаваме нашите задачи(по време на самата лекция) и вместо да го правим просто бяхме потрсени колко "яки" неща ви обясняват, даже си оставих лаптопа да слушам лекцията която ми помогна днес да направя едно сортиране като хората а не както е авторското решение на дадената задача.

4
17/03/2015 22:46:01
SummonedToDIe avatar SummonedToDIe 19 Точки

Момчета, напълно съгласен съм с вас относно това, че дори може да се пропусне обяснението за променливи, цикли, масиви (все пак сме преминали през 2-3 подобни курса). Мисълта ми беше именно за новите и по-специализирани неща в дадения език - на тях да се отдели по-голямата част от лекцията и да бъдат обяснявани мааалко по-подробно.

Относно домашните - може би не ме разбрахте правилно - искам по-голямо количество от задачи за решаване, като сложността им прелива. ( Разбира се, това е доста трудоемко за хората, които измислят задачите и е възможно да не може да осъществи.) Давам го чисто и просто като идея ;)Трудни задачи - абсолютно трябва да има такива. Прав си за това, Kamigawa!

Взимам си бележка, от казаното от Вас! Успех!

Поздрави

2
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Колко интересно :). Не съм задълбавал да гледам сегашните домашни, но по време на нашия курс хората се оплакваха, че правят едно и също (въртят цикли и изчисляват факториели и фибоначита) ама на различни езици(за първо ниво говорим, нали). Демек много близки задачи и по Java, и по JavaScript и т.н.

Сега явно са сменили домашните. Принципно и в гореописания подход има плюсове, тъй като е хубаво да се дадат 1-2 задачи за свикване с езика, ама е доста по-добре ако се направят задачи така, че да пасват най-добре с това, за което се ползва езикът. Надявам се новите ви домашни да са такива :).

0
18/03/2015 14:32:53
nick.genov avatar nick.genov 104 Точки

В момента има проблем с видеото за лекцията за JavaScript функции. През страницата на курса дава грешка 404 и не се отваря. Поне в youtube канала е качено и може да се гледа там. Освен това качеството на звука е доста под нивото на лекциите на Богомил.

1
20/03/2015 19:05:39
Bi0GaMe avatar Bi0GaMe Trainer 389 Точки

Оправих видеото :)

0
nick.genov avatar nick.genov 104 Точки

Да, вече работи. Благодаря :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.