Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kvmladenov avatar kvmladenov 24 Точки

Моля за обяснение.. не разбирам начина на оценяване.

Привет хора!

Моля за малко помощ, имаме резултатите вече от изпита за HTML & CSS, там са дадени точки и коментари към оценките.. супер! Но може ли да ми споделите колко е общия брой точки, тези точки всъщност каква оценка са... Къде мога да видя имам ли право да си взема сертификат при това положение.. Нищо не разбирам. Някой колега ако има възможност да обясни, съжалявам за може би тъпия въпрос но гледах другите теми никъде не се споменава точния начин за оценяване, да го наречем ОБЩИЯ. Благодаря предварително! :)

Тагове:
1
Web Fundamentals - HTML5
salih1f1 avatar salih1f1 188 Точки

Здравей, общият брой точки за сформиране на оценка са 100. Към тези 100 са включени точки от домашно + проверка (10 Мах.), включени са също 10 точки максимално от екипен проект. Останалите 80 се сформират от представянето на изпита. Друга информация няма, неможеш да провериш кои компоненти от горните колко точки ти дават. За да вземеш сертификат трябва да имаш оценка по-голяма или равна на 5. Само искам да спомена, че така се сформираше при вторият випуск но едва ли има промяна.

П.П. Може да имаш и бонуси от форума. 

1
17/03/2015 18:34:03
iliangrekov avatar iliangrekov 63 Точки

Може и над 100 точки да се получат накрая ;) 

1
salih1f1 avatar salih1f1 188 Точки

Прав си, малък пропуск от моя страна. Благодаря за корекцията. :)

0
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

На изпита 400 точки е максимума, които носят 80% от крайната оценка - както е споменал колегата предния пост. Оценката ще е формирана и качена идните дни. Скалата за оценяване е нещо от сорта на нормално статистическо разпределние (само предполагам разбира се, най-вероятно се избира долна граница за 3ката, след това се определя средата, където е 4 или 4,5(отново зависи от метода)). Най-общо индивидуалните оценки зависят от средното ниво на всички, ако то е ниско - 6 ще се получава за по-малко точки, от колкото ако е високо.

1
17/03/2015 19:18:29
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Здравей,

Сертификат се взима за всеки един курс взет с оценка 5.00 или повече. Сертификат за ниво се взима като се съберат оценките от курсовете в нивото и след това получената сума се раздели на броят им - резултата трябва отново да е 5.00 или повече. Сертификатите за професия имат изисквания посочени ТУК.

1
17/03/2015 19:48:14
knoteva avatar knoteva 1081 Точки

Има оценки.

0
knoteva avatar knoteva 1081 Точки

Стрелката, вляво на активен -> Под, резултати от изпити.

1
17/03/2015 20:54:49
manito_17711 avatar manito_17711 43 Точки

На мен пък ми е интересно дали мога да получа повече информация относно коментарите на проверяващите. Всички са с по едно изречение и с повечето от тях, за момента без допълнително инфо, не мога да се съглася... явно разбирането ми е друго и ми е чудно къде бъркам... или те... Не е въпрос на оценка, нали важното е да се научим :)

 

Поздрави,

Ники

-1
Ottery avatar Ottery 2 Точки

Как точно става вземането на сертификат, защото на мен не ми е много ясно. Имам успех над 5.00, така че мисля че покривам изискванията.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Цъкаш си на потребителското име и избираш Сертификати, имаш списък с всички курсове, за които можеш да кандидатсваш за сертификат. Нататък не знам как точно става, но сигурно просто някой от екипа минава да провери дали всичко е наред и ще имаш линк към сертификата след одобрението.

3
Ottery avatar Ottery 2 Точки

Златни сте и двамата :*

1
MiroslavaKirilova avatar MiroslavaKirilova 13 Точки

Дали тази оценка, която виждаме в момента е окончателната - тоест само от изпита? Или в следващите дни ще излезе окончателната, която ще съдържа в себе си и оценки от домашните?

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Ако имаш оценка в графата "Оценка" и точки в графата "Общ резултат", а не само в "Резултати от изпита", значи е общата оценка.

0
MiroslavaKirilova avatar MiroslavaKirilova 13 Точки

Да, резултатът ми го пише в графа "Общ резултат", но резултатът от изпита съвпада с общата оценка. Също така, когато натисна на стрелкичката под Активен, виждам, че оценката идва само от изпита и отново съвпада с крайната оценка. Затова се зачудих - къде са оценките от домашните?

0
Petya avatar Petya 2461 Точки

Здравей, Мирослава, точките от изпита са вписани в "Резултати от изпити", където е коментара към решенията ти. Общо са 400 т. (по 100 т. на задача). Точките в графа "Общ резултат" са точките ти за целия курс. Общо са 100 т. (+ евентуално 10 т. бонус). 

0
velevatanas avatar velevatanas 85 Точки

Абе и аз нещо не разбирам какво точно става. Аз имам 197 точки  на  Web Fundamentals  и имам оценка 3.24.


На Java Basics имам 370 точки и оценката ми е 5.06!?!

Аз съм онлайн и мислех, че нямаш кой знае колко формращи оценката фактори извън изпитите. Може ли някой да обясни, 

защо имам такива оценки, особено на Java изпита, където 370 от 400 ми се струваше, че щеше да е повече от 5.06?


1
18/03/2015 15:54:38
NapushenBuhal avatar NapushenBuhal 17 Точки

На мен също не ми е много ясна схемата... имам 398т. на задачите от изпита, а общият ми резултат е 87.6т. Формата ми на обучение е онлайн и доколкото разбрах се вземат само резултатите от изпита, въпреки че и всички домашни са ми направени и съм проверил съответно поне по 3. В крайна сметка съм доволен от резултата и оценката де, но все още не мога да схвана много добре схемата за оценяване.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Единствената разлика между двете форми на обучение е, че на онлайн студентите не им се отчитат присъствия. Останалите компоненти влияят на крайната оценка - предаване на домашни, оценяване на домашни, екипен проект, изпит.

Максимумът точки е 110. От тях 10 са бонус, явно не са ти дали такъв, значи отиваш на 100. 10 са от екипен проект - ако не си участвал в такъв (явно) - стават 90. Оттам нататък 2-те точки загубени на изпита и евентуално някои по-слабо оценени домашни спокойно могат да обясят другите 2.4 точки.

1
NapushenBuhal avatar NapushenBuhal 17 Точки

мерси за отговора, горе-долу ми се изясниха нещата... макар, че не ми се струва много честно това с екипния проект и бонуса, но това си е мое мнение... като цяло съм доволен от курса :) 

1
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Бонуса си е бонус, той не се отчита при определянето на какъв брой точки каква оценка да отговаря, а влияе основно върху класирането, което не е особено важно. Евентуално за човек с по-малко точки бонуса може да му повиши резултата.

Екипния проект е важен елемент от обучението, не виждам кое е нечестното. Да не се отчита факта, че някои хора са се счупили да пишат заедно код 1 седмица ще е по-нечестно, или пък да махнем изобщо проектите, на които се научава много.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.