Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

presian avatar presian 223 Точки

[Homework] DB Apps - JSON.Net & MongoDB.Net

1. Цък

2. Цък

Честно не разбрах идеята на втората задача! Повече време отнема да се направят WPF нещата от колкото да упражниш работата с Монго! Иначе беше интересно laughing.  Не ми се занимаваше да немеря начин за синхронизация на времето между участниците в чата. А от сървъра на MongoLab може да се взема само ако си с платена услуга до колкото разбрах! Така че, за правилна комуникация трябва устройствата да са с еднакво настроен часовник. Но все пак това едва ли е идеята на домашното. Както и ако вместо екзит бутона се тресне "Х" не се "логаутва" юзера, ама не ме домързя да проверя как става и този ивент да хвана! Иначе работи сякаш.

Ако имате някакви забележки казвайте ще се радвам на градивна критика!

 

P.S. Забравих да спомена, че трябва да си треснете вашия МонгоЛабУРЛ в класа Utility ,ако искате да работи, че моя не си го давам tongue-out 

P.P.S. Кога ще има възможност да се качва това домашно, че при мен вместо файлпикър има -> "Няма домашно"?

Тагове:
11
Databases Basics 27/03/2015 10:21:18
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Много си бърз, аз чак сега намерих време да ги правя домашните :). Твоето ми помогна да донаправя някои неща, на които бях запецнал.

Directory.CreateDirectory няма нужда от чекване, папката се създава само ако я няма. За сметка на това обаче е хубаво да сложиш един try/catch блок на въпросната операция, че има едни ексепшъни, които могат да избият :).

0
26/03/2015 19:57:02
Jazastry avatar Jazastry 51 Точки

Ето един много приятен туториал http://www.wpf-tutorial.com за WPF. Понеже не бях пробвал до сега а трябваше да започна от някъде.

2
Jazastry avatar Jazastry 51 Точки

Малко се забавих но на финала, ето един MongoChat и от мен smileGitHub

И аз като колегата махнах монго URL ако някой иска да тества ще трябва да си го добави в ChatRoom.Data.DataManager.connectionString.

Много интересна задача !

Напълно съм съгласен , за WPF. Имах проблем с датите, до колкото разбрах Mongo ги възприема като UTC и се получава разминаване. Затова ги пращтам като string и при изтегляне от базата ги обръщам пак в дата.

1
27/03/2015 20:12:30
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.