Loading...
ivelin123 avatar ivelin123 11 Точки

Сертификати от Софт Уни

Здравейте. Разгледах страницата за сертификатите и там пише ето това: Софтуерният университет издава грамота на всеки свой студент, след успешно завършване на единичен курс от учебния план, както и сертификат за завършване на ниво.

Сертификат за професия се издава след успешно покриването на поредица от курсове от учебния план, с определени резултати.

 

Каква е разликата между грамота, сертификат за завършване на ниво и сертификат за професия ? Какви трябва да са тези резултати за серификата за професия ? И ако не успеем да вземем такъв сертификат какво се случва ? Също и след кое ниво мога да започна да си търся работа по специалноста, Front-end-developer например ?

 

Едит: Какво означава, че 10 % от учениците успяват да завършат (нещо такова бях чул за някакви 10 %) ?

0
Въпроси за SoftUni 25/06/2015 09:38:00
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Грамота, сертификат - едно и също са. 

Сертификат за курс получаваш при завършен курс с оценка 5.00+. Сертификат за ниво получаваш при успешно взети всички курсове от нивото и средна оценка за нивото 5.00+

Сертификат за професия взимаш при взети определен набор от курсове, които може да видиш в същата страница: https://softuni.bg/professions

required значи, че трябва успешно да си взел дадения курс (т.е. да не са те скъсали), excellence значи, че трябва да си го взел с 5.00, optional - че може и да не си го взел. Цъкаш на съответната професия и отдолу може да видиш разбивката на изискванията. Повечето като гледам искат да си минал поне ниво 3.

Работа може винаги да почнеш да си търсиш, дали ще те вземат е друг въпрос. Ако не успееш да вземеш сертификат може да се явяваш на поправки, за да си повишиш резултатите от някои курсове; за работодателя едва ли е критично важно да имаш сертификат по еди-какво си.

Рано е да се каже какъв процент от студентите завършват.

7
ivelin123 avatar ivelin123 11 Точки

Благодаря ти за отговора. Значи при по-ниска оценка се остава без сертификат, но след това пък може да има поправка. А това за 10 % не съм сигурен дали беше, че толкова завършват. Знам, че имаше нещо с 10 % от студентите, но не се сещам точно какво.

0
crazy7 avatar crazy7 177 Точки

Най-вероятно си чул това:

"10% от най-добрите студенти в присъствена форма на обучение ще бъдат освободени от таксата за обучение за предстоящото ниво, получавайки стипендия за отличен успех."

Повече информация на:

https://softuni.bg/plans

 

2
22/03/2015 20:31:43
GeorgiRGeorgiev avatar GeorgiRGeorgiev 2 Точки

За професиите, изискваната оценка excellence, не е ли оценка над 5.50, тоест отличен?

0
verito898 avatar verito898 265 Точки

А някой има ли проблеми със сертификатите  ? 

При мен като натисна върху сертификата , който е одобрен ми изписва  "Няма такъв сертификат" 

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

При мен няма проблем - всички се виждат както трябва.

0
Petya avatar Petya 2461 Точки

Сертификатът ти не е публичен, което значи, че ще го виждаш само ти и само когато си логната. Сигурна ли си, че си логната в системата, когато се опитваш да достъпиш линка?

1
radostin.georgiev avatar radostin.georgiev 8 Точки

А до колко време става одобряването на сертификат ?

0
Petya avatar Petya 2461 Точки

Веднъж на седмица-две се преглеждат и одобряват сертификатите.

0
zh.stoqnov avatar zh.stoqnov 103 Точки

Относно проблема на verito898:

На таба публичност отдолу имаш опцията да си направиш сертификата публичен. И аз имах същия проблем, но това помогна.

2
jabalka avatar jabalka 960 Точки

Много хора започнаха успешно работа още след първо ниво. Зависи изключително и само от теб. Ако имаш възможност да изчакаш, бих ти препоръчала да си завършиш ниво 3 и тогава да започнеш работа.

Поздрави!

2
ivelin123 avatar ivelin123 11 Точки

За да не отварям нова тема, ще попитам тук. На изпита разбрах, че може да се използвам интернет. От всякакви източници в интернет ли може да търсим инфо - форуми, сайтове, блогове и т.н ?

0
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

Да всичко е разрешено без - да пишеш в интернет въпроси (в форуми и т,н), да пратиш някой друг да ти реши задачите, да говориш с някого за задачите по време на изпита(освен ако нямаш въпрос по условията и подобни). Можеш да си ровиш из нета където ти душата иска. :)

0
24/03/2015 17:18:13
malkstor avatar malkstor 348 Точки

А относно програмите, които са забранени за ползване, напр. Skype и Dropbox - предполагам е достатъчно просто да не са включени и не е нужно да се деинсталират. Питам понеже аз си запазвам в Dropbox всичките домашни и т.н. неща, свързани със СофтУни, за да са ми достъпни от всякъде, понеже ползвам 3 различни компютъра. Надявам се няма да е проблем ако на изпита ми се наложи да ровя из папката си в dropbox на диска (при условие че програмата е изключена) за справка с решения или други материали, които съм си подготвил там предварително?

0
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

Да трябва просто да не са включени такива програми и мисля, че няма да има проблеми да си ровиш из папката на дропбокса (не съм сигурен как точно работи самият той). Относно домашните - моят съвет е да си направиш едно repository в https://github.com/ и да ги качваш там. Супер удобно е и аз работя от няколко машини, също така живот и здраве като започнеш да си търсиш работа е предимство да можеш да си покажеш проектите, а не от хвърчащи флашки или дропбоксове :)

1
cherokee avatar cherokee 146 Точки

Имам един въпрос относно сертификатите за професии  към екипа (търсих, но не открих някъде да е задаван).

След промяната на програмата на СофтУни преди няколко месеца, всички от екс-ниво 3 (завършили), както и колегите от ниво 3 (сега започнали го), не са полагали изпит по "Advanced C# (реално все едно изпита са го положили, но разхвърлян като част от други курсове). В системата за сертификати обаче този изпит е изискуем във всички професии - било то като взет или с оценка поне 5.00. В резултат на това (вероятно) все още няма издадени сертификати за съответните професии, за които сме покрили критериите.

Необходимо ли е да полагаме този изпит отделно или ще се вземе под внимание, че материала от него бил вкючен под една или друга форма в други курсове, за тези, които са вървяли по старата програма?

1
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Доколкото съм разбрал следейки форума и новините - Сертификат за професия ще се издава на база събрани кредити /по спомени - 130 кредита/. Всеки курс носи определен брой кредити, които получаваш когато имаш успешно положен изпит /т.е. просто изпита да е взет, а не да е с оценка над 5/. Тоест това, че не сме имали в програмата си Advanced C# мисля, че не е проблем.

Натрупаните кредити можеш да видиш в профила си.

0
24/06/2015 17:00:09
cherokee avatar cherokee 146 Точки

130 кредита ти трябват за диплома от университета за цялостно завършване, а за професиите (Certificate of professional qualification) ти трябват конкретни курсове да си взел със съответните изисквания: "passed" или 5.00 и нагоре. Поне така го разбирам аз.

1
24/06/2015 17:45:24
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Един от коментарите /на въпроса на Reath/ на г-н Наков в тази тема ме кара да мисля така:

"Малко коментари за кредитната система. Прилича на традиционните университети:

  • Всеки курс дава между 5 и 10 кредита (включително избираемите, както и подготвителното ниво). Типичен СофтУни курс 1 месец (примерно JS Basics) ще дава 6 кредита.
  • Общо от модулите Basics, Fundamentals, Font-End и Back-End се получават114 кредита (ако вземеш всичко успешно).
  • За завършване изискаме 130 кредита, т.е. трябва да вземеш и някои изборни дисциплини за да завършиш.
  • Ако не вземеш някой курс от основната програма, може да го замениш с изборен - това дава свобода за специализация.
  • За бакалавърска диплома се изискват 180 кредита при 3-годишна програма (остават още 50 в университет партньор) или 240 при 4-годишна програма (остават още 110 в университета-партньор).

Идеята е о-малките и по-лесните курсове да дават по-малко кредити, а по-трудните - повече. Тенданцията е да уеднаквим нашите кредити с държавните изисквания, за да се смята по-лесно когато се бориш за бакалавърска диплома."

0
24/06/2015 21:09:02
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.