Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Dido21 avatar Dido21 0 Точки

Избор на програмен език

Здравейте,

Може ли да ми кажете как мога да се ориентирам, за да си избера първоначалният курс на обучение при Вас и по коя технология да бъде /C#, JAVA и т.н./, имайки предвид, че съм напълно начинаещ!?

Трябва ли да се закупуват учебни материали или всичко се предоставя в електронна форма?

Не намерих отговор на въпросите ми и за това Ви пиша.

Благодаря предварително,

Дидо

Тагове:
0
Programming Basics
Vesela_5 avatar Vesela_5 40 Точки

Изборът не програмен език зависи от това какво те влече като цяло. Който и език да избереш, ще трябва да научиш и JavaScript, ако искаш да имаш познания и по front-end. Може да прочетеш това и да изгледаш и видеото, за да ти се изясни ситуацията.

https://nakov.com/blog/2017/04/03/choosing-a-programming-language-for-start/

Учебните материали са в електронна форма.

2
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Ако нямате пристрастие/предпочитание и познание по някой от езиците, препоръчвам да изкарате програмата с Java или C#, защото при обучението с тях е по-силно застъпено обектно ориентираното програмиране (ООП). Ще трябва да изкарате и някои от модулите по Java Script, тъй като този език ще ви е необходим за последните модули от основното обучение. С Python най-вероятно ще се сблъскате в работата или от интерес - приятен и хубав език със своите силни страни, но не мисля, че за начинаещ програмист е полезно да хвърли всички усилия и време в тази посока, защото първоначалният импулс и хъс за учене е най-добре да бъде използван за някой от "големите" езици.

0
21/01/2021 20:11:13
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.