Loading...
mar0der avatar mar0der 191 Точки

[Exam] Advanced JS - 27 Март 2015 - решения, впечатления, резултати

Здравейте, 

на мен лично изпита ми хареса (вероятно щото стигнах до края :)). По принцип почти никога не ми стига времето,но в този случай успях, само че направих само една от двете 3 ти задачи. По - късно ще кача моето решение, ако някой го интересува. 

Интересни ми е да чуя вашето мнение.

Edit: най - накрая успях да намеря време да кача моето решение. Ето: github това е решение със триене на ревюта.

Тагове:
7
JavaScript Advanced 29/03/2015 22:02:53
aleksiliev avatar aleksiliev 19 Точки

И на мен изпитът много ми допадна. Имаше няколко задачи, покриващи различни нива и умения, с които да се решат. Лично на мен не ми стигна времето, иначе съм твърдо убеден, че ми бяха по силите. Реших първа и част от втора задача. За разлика от предишния изпит по ООП, този път екипа добре прецени структурата и сложността на изпита.

2
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Ето какво сътворих: ЛИНК

Задачите бяха приятни, но пак ще отбележа слабата ни подготовка за работа с DOM-a. 1-ва задача би трябвало всеки с някаква подготовка да може да я направи, но оттам нататък още 50 точки се дават за боравене с елементите по файла, а такъв тип задачи сме решавали много малко. Хубавото беше, че Влади беше направил една функция и един евент, които можеше да се ползват за темплейти - да видиш поне какво се очаква да направиш и как да подходиш. Ако ги нямаше тези работи щях сериозно да зацикля.

Форматът на изпита е доста по-добър от този на предния випуск. Вчера решавах техните задачи и бяха пълна боза. За 15 минути си правиш класовете (абстрактен клас в JS - WTF?!!?) и после часове мъдриш кой toString() си оклепал и коя тъпа валидация не е направена на 100%. Определено този тип изпит е стъпка напред. Но трябва да се направи още една стъпка и тя е да се подобрят значително материалите към курса и да се упражни в по-сериозна степен работата с DOM, евенти и т.н. Иначе се получава нещо като с регексите в 1-во ниво за нашия и предния випуск - всеки сам си ги разучава, щото се дават на изпита без реално да сме ги учили като хората.

8
mar0der avatar mar0der 191 Точки

Фил прав си за това с ДОМ-а. Аз лично след лаба си седнах на задника и почнах да гледам лекциите на Наков за ДОМ и също така доста се упражних на задачата от домашното ТОДО и като цяло нямах проблем с дома. Но трябва повече да се говори за това наистина.

Едит: Фил, погледнах как си направил триенето на ревю по ID щото това доста ме мъчи и след като гугълнах открих че се прави с filter доста по - кратко е от твоето решение. Виж го ако искаш

0
27/03/2015 17:02:32
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Аз бях на лекцията на Данчо по JS Basics за първо ниво във вторник, точно тогава имаха темата за работа с ДОМ. Не издържах, супер много неща имаше като материал и се уморих, макар че слушах от време на време. 1 лекция не е достатъчно, а да се бориш сам вкъщи и 3 месеца след въпросната лекция е кофти. Мисля, че трбява да има поне 2 такива лекции в 1-во ниво още и по някакъв начин да се вкара и в изпита, но е по-лесно да се каже разбира се.

2
mar0der avatar mar0der 191 Точки

Ами така е но това което имахме на изпита и на подготвителните теми реално са. appendChild elementCreate RemoveChild .. и 2 начина за селектиране на елементи. Аз лично ги слушах лекциите докато карам по улиците и от там и лаба ми се изясниха.

0
27/03/2015 17:08:45
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Здравейте!

На мен лично изпита не ми хареса, защото нямаше логика. Предпочитам онези задачи, които изискват повече мислене, отколкото писане. Тази не беше такава. 

Аз действах по дебъгерския начин: виждам кое гърми в конзолата - имплементирам го. Изобщо не съм си губил времето да разучавам скелето.

За сложност на изпита не мога да преценя, но със сигурност изискваше повече работа от примерните задачи.

Линк към моето творение.

0
27/03/2015 17:08:04
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

ВЪзможно е да ти отнемат точки за това, че Theatre не наследява Movie. Като разгледах генератора ми стана ясно, че това се иска, а малко след това и Ачо го каза на всеослушание в малката зала. Ако в голямата зала не са го казали може и да не санкционират за това.

1
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Аз бях в Inspiration и слушах музика през цялото време - може да са го споменали. Също така в html-loader не съм сложил 'use strict' и съм дефинирал една променлива в глобалния scope (без var).

Както и да е.. със сигурност не съм за 2ка. :D

PS: То от километри си личи, че Theatre трябва да наследява Movie. Моя грешка. :)

1
27/03/2015 18:48:13
velio84 avatar velio84 241 Точки

И на мен ми хареса изпита. 3-те задачи бяха добре формулирани, така че все пак човек да може да напише нещо и да си вземе изпита. Който е изгледал подготовката от изпита няма как да не направи поне първата задача.

Аз за около 40 минути я написах  и до края си блъсках главата с втора, като едва последните 10 мин успях да я направя.

3-та също ми беше по силите, но нямах време.

И с нея, и без нея съм доволен.

2
28/03/2015 16:55:46
dinkoslav avatar dinkoslav 123 Точки

Привет,

 

Въпреки слабото ми представяне (по моя вина), бих искал да поздравя Влади за един от най-добре направените изпити през последните 2 нива. Ясно условие, почти всичко беше от материала който е преподаван, единствено DOM манипулациите бяха малко проблемни, но като цяло беше много добре. Надявам се да продължава в същия дух и за напред.

9
quickben avatar quickben 966 Точки

Можеха да сложат още модули с функии към тях и доста повече наследяване, че първата част на задачата е 4-5 модула и едно наследяване, нещо което може да направиш без да си учил повече от 2 часа за този курс, другото си беше малко DOM, надявам се да не ни санкционират за спагети по DOM часта защото не сме го взимали и следователно доста грозно пипам по DOM-a, иначе като цяло като сравним с Poppy-то или Amazon-a тази задача си е направо много добра ;)

p.s. - тръгвам аз да правя delete button уж на филмите, пускам HTML файла и то кво се оказва, че съм направил delete button на actors-a :) :) :) оставих го за бонус :)

0
28/03/2015 11:45:58
aklassanov avatar aklassanov 3 Точки

Изпита и на мен ми допадна.Особено това че се взеха предвид забележките по проведените изпити до момента.Поздрави за Влади за добре подготвената задача.Определено не съм се справил добре поради факта че не съм се подготвил добре и съм се мотал.Така че в този случай няма причина никой да е недоволен за нищо според мен.

2
gstoyanov90 avatar gstoyanov90 99 Точки

Напоследък съм критичен към softuni, но тоя път изпита си беше 6. Беше по-практически - в крайна сметка точно така се бачка с framework-ове :) Имаш разни неща, дооправяш ги и имаш резултати. Само трета задача не можах да напиша, нещо не успях да се сетя как :) 

2
Plami avatar Plami 373 Точки

И аз съм доста критична особенно след последния изпит по C# OOP, но за този изпит мога да кажа евала :) Задачите бяха добре формулирани и доста подобни на примерните изпитни задачи. На мен ми изигра лоша шега недостатъчното време и дебъгване за една грешка, която в последствие се оказа доста баламска :D 

Както и да е. Надявам се тази практика да продължи и занапред!

1
ph.kolarov avatar ph.kolarov 63 Точки

Браво на Влади! Определено си личеше, че доста е бачкал, за да направи задачата точно според взетия материал и изискванията на курса. JavaScript e скриптов език... тук трябва да става точно това, което пишеш. Дълбоката логика и алгоритмите са характерни за други езици!

От себе си не съм доволен с оглед направеното. Понеже използвам компютрите в залата само да вметна, че компютъра ми заби и след рестарт се ъпдейтва 30минути, след което ми беше затрил сумати код! И това не е частен случай, на поне още два изпита ми се е слувало. Може просто да се обърне внимание, за да се реши проблема. :)

1
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Абсолютно съгласен съм за компютрите в залата. И аз ползвам винаги техни компютри и преди изпита смених 3 компютъра, преди да си харесам. Общо взето всичките им компютри забиват и на мен също ми се е случвало по време на изпит. Много от компютрите имат проблем с ъпдейтите и много често не успява да ги качи и Windows-a се restor-ва след рестарт. Явно това ти се е случило по време на изпита. 

1
mar0der avatar mar0der 191 Точки

не знам какъв уин ползват но аз от няколко седмици съм на 8.1 и съм супер доволен и не ми е забил нито един път

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.