Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

externo avatar externo 119 Точки

Мерси, но точно това исках да коментираме:

 На изпитите е забранено ... писане във форуми ...

това означава ли, че четенето на форуми е разрешено?

0
beBoss avatar beBoss 507 Точки

Е сам казваш писането е забранено. Ти ще четеш.

Мисля, че този цитат е красноречив:

"На изпитите е позволено да се ползва Интернет, както и предварително подготвени или публично достъпни в Интернет помощни материали (книги, учебници, презентации, видео уроци и други). "

Можеш да четеш всичко в нета. То това е идеята, просто не някой да ти помага! И отговора на въпроса ти е: да, може.

6
externo avatar externo 119 Точки

И все пак сигурността не е на 100%, дори да не си зададе въпроса през форума, човек може да го направи по телефона и просто да си го прочете там където предварително се е уговорил да му го изпратят/форум/, като ще спази правилата, но реално ще е чийтнал. Помислете за защита върху този и други подобни варианти.

0
dimitarstoyanov90 avatar dimitarstoyanov90 164 Точки

И аз съм с двете ръце вдигнати горе за такава тема, в която да бъде описано абсолютно всичко относно изпита и начина, по който ще протече той, но от друга страна смятам и че колегите от университета работят по въпроса и рано или късно ще има такава тема. Иначе добре си се сетил относно това, тъй като малко или много в един момент това е най важното :) 

4
ZloboMiR avatar ZloboMiR 50 Точки

Моето виждане е малко по-специфично. Не ми харесва самата идея, че на моя си собствен лаптоп ще трябва да се инсталира шпионски софтуер, това е основната причина, поради която възнамерявам да ползвам някой от компютрите на СофтУни. Там чисто психологически не ме притеснява шпионския софт, защото машината не е моя. Освен това очаквам и интернетът да е по-стабилен на стационарен компютър, "който си е оттам". Нямам и нищо против да ми бъде отделен личен квестор, който да следи екрана 6 часа. :)

-3
beBoss avatar beBoss 507 Точки

Ами мисля, че това е малко параноично. Понеже никой от университета не се интересува от твойте данни, пък и след изпита ти си го изтриваш. Той работи по време на изпита ;) А звучи параноично понеже ти си инсталирал достатъчно други "сигурни" програми, с които уж нямаш проблем. Например - Хром, Файрфокс и прочие "сигурен" софтуер. Само, че там се интересуват от данните ти и ти казват обратното!

6
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Но идеята да се кара изпита на стационарен компютър е добра, защото безжичния нет наистина е мноого бавен и постоянно прекъсва. Дано го оправят до тогава, но подозирам, че ще е лудница. Днес 20 минути се занимавах да си оправя връзката, вместо да решавам задачи от домашното и по-принцип всеки път когато съм на лекции, ми прекъсва нета стотина пъти. А дори и не бяхме много хора - залата е наполовина празна.  Ако връзката бъде така и на изпита - това ще е... big fail.

5
ZloboMiR avatar ZloboMiR 50 Точки

Да, признах си, че параноята е чисто психологическа. Добрият системен администратор е параноичен. Чувството ми с този софтуер е като да услужа на друг с четката си за зъби. Не искам да засегна никого по никакъв начин.  
Излизам от рамките на темата, но ми е интересно Бибос с каква увереност се изказваш за компютър, който не си виждал. Защо мислиш, че "вярвам" на "сигурни" програми и че те имат достъп до реална информация (освен ИП адрес)? Няма 100% сигурност, но има един минимум, който е желателно да бъде изпълнен.
Юлия, затова и препоръчвам носене на повечко складиран на лаптопите код и дори книжнина. Класиката си е класика, макар да няма Ктрл+Ф. Дори мобилен нен не е много опция, без да плюя по конкретни оператори, впечатленията ми са лоши.

0
Anita avatar Anita 360 Точки

На последната лекция нашия лектор ни посъветва предварително за изпита да си направим един празен Solution с 5 празни програми по този начин си спестяваме поне 5мин и имаме нещо за самочувствие на старта :-)

2
scinetic avatar scinetic 40 Точки

Не е много добра идея да се ползват телефони, тъй като чрез тях много лесно може да се подсказва.. Айде да не казвам как и многото начини, които ми идват на ум..

0
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Ами то може и да може да се подсказва, ама в крайна сметка нали за това трябва да следят асистентите. Значи излишно е да се търси перфектна система. Няма такава. То и всеки един от нас може да падне по стълбите пред входа, ама излизаме навън, нали.

 

Ако в залата интернета не работи, а ми трябва, ще си го пусна от телефона, пък ако се налага изрично ще викна асистент да гледа какво и как правя докато го пускам.

1
ZloboMiR avatar ZloboMiR 50 Точки

Направо поискай телефона на асистента за по-сигурно. :) Наистина започвам да се притеснявам с тези вайкания за нета.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.