Loading...
TsvetomirPavlov avatar TsvetomirPavlov -2 Точки

Задача Кафе Машина

Здравейте приятели! Искам да ви помоля да ми дадете идеи или решения за следната задача:

Да се напише код на С# за кафемашниа. Когато вкараме пари, да пита за избор, като изберем нещо, да проверява дали парите са достатъчно, ако са достътчно да провери дали има достатъчно кафе, захар, вода тн в машниата, ако има да направи съответната напитка и да вземе съответния грамаж от наличието в машината и ако парите са повече да върне ресто. Ако не разбирате нещо от обяснението питайте. Благодаря ви предварително!

Тагове:
-2
Programming Basics
mgulubov avatar mgulubov 73 Точки

Някакви по-конкретни спецификации, по условието, имаш ли :)?

0
06/04/2015 16:12:35
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Какво неясно има, за да ти дадем насоки? Обяснил си го доста добре, т.е. според мен си разбрал всяка една от нужните стъпки. Ако това е така, направи онова, ако е иначе - направи друго. То това ти е цялата задача.

1
DHristoskov avatar DHristoskov 211 Точки

Ако идеята ти е да решиш проста задача подобна на задача падала се на изпита на Телерик,нещата не са трудни Coffe Machine (решението не е мое колега от по-горните курсове е постнал своето),но ако искаш да правиш всички тези проверки за вода, захар, кафе и избор от напитки то тогава, нещата стоят по друг начин.Трябва да имаш ясна представа за това колко е максималния капацитет вода, захар и т.н. съставки, както и ясен списък с готовите продукти -  меню, от което да избираш.Също и точна разбивка на това по колко от всяка съставка влиза в конкретния продук,а също така и точен ценоразпис.(Всичко това е в случай че говорим за задача, която поне според мен няма да е някаква си задачка), а ако говорим за нещо различно от проста задача, нещата са далеч по-сложни и комплексни.С други думи трябва доста повече информация.

0
06/04/2015 16:48:51
LoKSET avatar LoKSET 160 Точки

Точно тази задача на Телерик е толкова счупена - решавах я докато се упражнявах за СофтУни изпита и има много странни неща - например имаш 2 лева от 4х50 ст.  и трябва да върнеш 20ст. ресто - ми няма как да стане, а за да ти е вярна трябва да игнорираш такива "дреболии" и да ти излезе че може :D

0
06/04/2015 16:38:25
DHristoskov avatar DHristoskov 211 Точки

Аз това което забелязах, е че в Телерик имат проблем с условията на задачите, 50% са с някъкви котки.Условията са така написани, че голяма част от времето за решаване на задачата губя, за да си обясня самото условие, а не да решавам.Възможно е само аз да имам този проблем.

0
06/04/2015 16:48:13
TsvetomirPavlov avatar TsvetomirPavlov -2 Точки

Цените и съставките са произволни, не са от значение. Идеята ми е един път като направи кафе да промени вече "инвентара". Тоест ако има 1000 грама кафе, 1000 грама захар, 5000 грама вода, а за 1 кафе са нужни 7г кафе, 2г захар, 200 мл вода, да вземе тези стойности от началните и да ги промени за следващо боравене с тях. 

0
tini4ka avatar tini4ka 5 Точки

От кое издание на курса е тази задача?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.