Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DHristoskov avatar DHristoskov 211 Точки

Предложение за форума (Challenges).

Имам едно според мен интересно предложение,надявам се и за вас да бъде интересно.По подобие на Reddit Challenges (който раздел в Reddit редовно преглеждам и се мъча със задачите с гриф [Easy]),  да си направим наш си раздел във форума или да го обособим по някакъв начин (на пример "SoftUni Challenge", "Състезателни задачи" или както вие предложите).

Kъдето да се постват задачи един път седмично (в определен ден) разделени по категории, за хората ниво 0 (като мен), за ниво 1, 2 и т.н.(но достатъчно трудни, така че всеки да се поизпоти нали това е идеята на състезателните задачи без ограничение в това на какъв език ще се пише Java, C, C# и т.н.,важното е да бъдат коректно решени), по този начин ще разнообразим форумния живот по още един интересен и забавен начин, а и в процеса на решаване ще се научава нещо ново и полезно, дори самото прочитане на кода носи знания и идеи.

Не е нужно задачите да са авторски (разбира се ако са авторски чудесно), някои от задачите може да бъдат променени или пък със съгласието на автора да ги ползваме, част от авторите в Reddit нямат против (тези с които съм си писал не са много но все пак е нещо),а и има места, от където да се вземат задачи с учебна цел.Но трябва хората, които отговарят за реда във форума да кажат първо тежката си дума, защото трябва да се създаде ред и правила, не би трябвало всеки да има право да поства задачи (а само идеи и решения).Това ще са състезателни задачи и ще се подбират всяка седмица.Ще се постват само най-подходящите.Нямам конкретна идея, как ще се подбират задачите, нямам и цялостна концепция, но ако достатъчно много хора проявят интерес ще намерим правилният път.Ако ли пък не, здраве да е!

Благодаря за вниманието.

П.С.Не измислих по-добро заглавие на темата.

Тагове:
13
Предложения и проблеми 07/04/2015 21:33:53
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Има ли кой да решава задачите. Има ли кой да поства задачи всяка седмица. Ако ги има и двете -> лесно може да с направи раздел във форума. Засега може да ги постваш в съответния курс, за който се отнасят, за валидиране на идеята.

4
DHristoskov avatar DHristoskov 211 Точки

Искрено се надявам, такъв тип задачи да събуди интереса на колегите, ясно е че не всеки ще се заеме да решава поради ред причини, като се започне от, това че за някои хора биха били трудни до това че не всеки разполага с времето да решава допълнителни задачи.

Относно ангажимента за постване на задачите всяка седмица, нямам ясна идея, защото това ще бъде не малко работа за този, който се нагърби с това.Но може всеки да подава идеини задачи на посочен e-mail (например), и от там да се пресяват най-добрите.

Благодаря за доверието ще се постарая в най-скоро време, ако може още днес или утре да постна първата задача за ниво 0, но нямам как да направя това за ниво 1,2 ,защото за да постна задача аз трябва в най-лошият случая да съм на ясно с нейното решение, а знанията не ми достигат до там (в момнета съм ниво 0), че да предложа задача далеч над моите знания.

Искам да попитам как да създам темата в раздел "Основи на програмирането", за да може лесно да бъде търсена, може би нещо такова? [Challenge][Easy или Основи на програмирането] име на задачата [дата]

 

1
08/04/2015 11:35:48
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.