Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

netpeak avatar netpeak 165 Точки

[Homework] Digital Marketing & SEO - “1. Семантично ядро ключови думи”

Домашно 1. Формиране на семантично ядро ключови думи

  1. Да се събере максимален брой ключови фрази релевантни на нишата/проекта/категорията (Google Webmaster Tool, Google Analytics, Google Keyword Planner, Prodvigator, SEMRush, ubbersuggest, sg.serpstat.com)
    1. виж лекцията Копирайтинг от 04.04
    2. да се маркират нерелевантните фрази в червено
  2. Да се обединят ключови фрази в категории и подкатегории по релевантност.
    1. виж лекцията Копирайтинг от 04.04
    2. обединяването може да стане с оцветяване на групи ключови фрази в Excel
  3. Да се отдели високочестотната фраза във всяка категория.
    1. Високочестотна фраза е фраза с най-много Брой търсения
    2. Примерно, в този списък най-честотната фраза е “зъболекар”
  1. Да се анализира честотността на всяка категория и подкатегория.
Тагове:
3
Digital Marketing & SEO
freshgirl avatar freshgirl 9 Точки

Извинявам се, че пиша в тази тема, но в по-стара тема за кодовете за Prodvigator няколко човека бяхме писали, че не сме получили писма и не получихме и отговор във форума, нито на мейла. Виждам, че новото домашно е за Сематично ядро ключови думи и ще се нуждаем от пълен достъп до prodvigator, за това ще помоля, ако може да ни се изпратят кодовете. 

Благодаря предварително

0
netpeak avatar netpeak 165 Точки

Пиши ми плз на лични за да проверим.

0
netpeak avatar netpeak 165 Точки

решено

0
Denise2208 avatar Denise2208 1 Точки

и аз имам същия проблем. Писах преди да предам първото домашно, но все още не съм получила код за prosvigator....  и отново не мога да направя домашното...

0
mincho.spasov91 avatar mincho.spasov91 9 Точки

Здравейте, разгледах условието за домашно № 2 и това което забелязах е, че е прикачено и условието от домашно 1. Мисълта ми е при предаване на домашно 2 добавяме домашно 1 и дописваме отдолу услувията които се искат от нас т.е. почваме да натграждаме. Ако е така предполагам, че имам право да променяме текста ор предходни вече предадени домашни,
Благодаря предварително

0
netpeak avatar netpeak 165 Точки

Привет,

точно така - надграждаме + може да се променят предните домашни.

1
angeloff avatar angeloff 16 Точки

Привет и от мен!

В такъв случай предполагам ще е добра идея да събираме текстовата и графичната информация в docx файл, който да се казва (примерно) Курсов проект, като тази информация следва да бъде подредена по точки и подточки (в зависимост от заданията на домашните).

А как да процедираме с точките, които изискват наличие на данни в екселска таблица? Да споменем в дадената точка кой документ следва да се разгледа от добавените в архива и/или да го embed-нем в docx файла? 

Също така трябва ли да прекараме всяка категория и подкатегория през лемизатора?

 

Благодаря предварително!

Поздрави,

Даниел Ангелов

0
13/04/2015 21:18:06
kuncheva22 avatar kuncheva22 40 Точки

Здравейте, 

Структурирайте домашното в един файл. Ако използвате drive, към него прикачете и всички останали файлове, за да може всички да е на едно място и да е лесно и разбираемо както за Вас, така и за проверяващия в края на курса.

0
budurova avatar budurova 33 Точки

Здравейте

 

Имам въпрос по първа и последна точка на домашното:

 

  1. Да се събере максимален брой ключови фрази релевантни на нишата/проекта/категорията (Google Webmaster Tool, Google Analytics, Google Keyword Planner, Prodvigator, SEMRush, ubbersuggest, sg.serpstat.com)

От всички посочени ли трябва да се изберат думи, или както е в лекцията само от един източник?

  1. Да се анализира честотността на всяка категория и подкатегория.

Анализа свободен текст ли да е или в някой от сайтовете може да бъде направен анализ на честотността на всяка категория и подкатегория

 

Благодаря предварително!

 

1
kuncheva22 avatar kuncheva22 40 Точки

Здравейте,

В лекцията е показано и разказано, как се събира семантика от всичките инструменти (SEMRush - за чуждоезични проекти, както и ubbersuggest). За да е абсолютно пълно семантичното Ви ядро е хубаво събраната семантика да бъде от всички възможни инструменти, въпреки че ще има доста повторения, които ще трябва да изчистите. Относно анализа - свободен текст ще е супер.

0
freshgirl avatar freshgirl 9 Точки

Здравейте,

сблъсках се със следния казус свързан с написването на домашната - сайта, който ползвам за целите на курса е презентационен на един конкретен продук (тясно специализиран). Той е доста специфичен, а основната ключова дума, която го описва е с малко търсения и Prodvigator не ми връща никакви ключови думи и фрази за нея, които да ми помогнат за съставянето на семантичното ядро. Лошото е, че не намирам и конкуренти, които да анализирам както е показано в лекцията, от които да почерпя идеи за ключови думи.  

Реших да използвам думи, който описват влиянието на продукта, но не знам до колко това е правилно. Например ако продукта е хранителна добавка за повишаване на имунитета, то аз събирам предложения за думите "имунитет" и "хранителна добавка" и си отсявам тези, които се отнасят до моя продукт. До тук от тези думи мога да отделя само в две категории без подкатегории и това е.  

Въпросите ми са дали тази логика е вярна и дали е нормално само две категории да се получат или не? Трябва ли задължелно да има разделяне на категории и подкатегории, защото май не е приложимо винаги? Ами ако продукта има въздействие не само в/у имунната система, а и върху други неща и за тях ли трябва да се извадят ключови думи и фрази? Също така основната ключова дума не съм я отнесла към никоя от тези категории, а може да попадне и в двете, но дали не е поправилно да остане за индекса заедно с бранда?

Благодаря предварително

1
13/04/2015 20:56:14
tonika_k avatar tonika_k 8 Точки

При мен ситуацията с продуктите, които предлага онлайн мазагина, който анализирам, е същата. Правилно ли е да търся ключови думи, свързани с проблемите, за които е подходящо използването на всеки един продукт, например "артрит", "псориазис", "косопад" и т.н ?

Предварително благодаря!

0
13/04/2015 15:19:08
JuliS avatar JuliS 2 Точки

Поздравления за уникалния продукт, трудно е да се открие напоследък такъв! Според мен е добре да се даде максимална информация за продукта, за да се доверят клиентите и да го купят. Както посочваш в подкатегория може да има влияние върху други органи и системи в тялото. Сещам се за подробен състав например (като подкатегория) и полезното влияние на всяки елемент. Също: история на продукта, на производителя... много важно са отзиви от ползващи го клиенти и т.н. Успех!

0
budurova avatar budurova 33 Точки

Здравейте,

 

Има ли някой от лекторите, който следи тази тема? Ще ни помогнете ли с въпросите, зададени тук?

 

Благодаря предварително!

6
milkysz avatar milkysz 10 Точки

Здравейте! Отново се включвам с молба за насоки - имам нужда от лематизатор на английски език за анализа на честотността на категориите!

Благодаря предварително!

0
babbol avatar babbol 15 Точки

Здравейте, искам да попитам проблем ли ще бъде, ако кача това домашно заедно със следващото. Може да не успея да го напиша до утре в 12, затова питам. Онлайн форма на обучение съм и ще се явявам на изпит.

0
vivian avatar vivian 72 Точки

До колкото разбрах аз, не е проблем! Качвай го!

Предполагам и че в края на курса, при самата защита на проекта, едва ли ще е фатално, ако някое домашно е представено тогава. Важно е да знаеш в какво се състои задачата от домашното и как смяташ, че може да я реализираш. Напр. ще използвам тази и тази програма, ще извлека такива и такива данни, ще ги анализирам така и така и ще подобря, променя... по сайта и т.н.

Дано съм била полезна :)

Поздрави

1
vaskob avatar vaskob 9 Точки

Всъщност срокът за предаване на домашното е записан като "15/04/2015 00:00:00, което означава вторник срещу сряда, през нощта. Тоест след два часа. Така го разбирам. За предишното домашно срокът беше написан по-ясно 23:59:00 и така по-лесно се разбира.

Иначе заданието на домашното е изключително неясно. Не знам защо не се дава един темлейт, попълнен с конкретен пример.

Поздрави!

Васил

9
vivian avatar vivian 72 Точки

Идеята с темплейт е добра!

4
genchev.style avatar genchev.style 23 Точки

Привет,

По повод Домашно 1. "Формиране на семантично ядро ключови думи", бих искал да попитам:

- този път само екселски файл ли трябва да качим? Не се разбира от заданието...

- и "Да се анализира честотността на всяка категория и подкатегория." - в тази точка, само цифрите от prodvigator ли въвеждаме или трябва да анализираме в свободен текст?

6
budurova avatar budurova 33 Точки

Е много хубаво, чакахме чакахме някой лектор да се включи и накрая нъцки. И това със сроковете до минути не е измислено добре,  1 минута закъснееш и край. 

1
vivian avatar vivian 72 Точки

Ха ха, за всички, които се чудят какъв точно е срокът за домашното номер 1 - е той е до 00:00:00 на 14-ти срещи 15-ти. За тези като мен, които са мислели, че и утре е активен ден за предаване на домашно- честито, ама само дето бързате!

5
15/04/2015 00:08:41
ataman79 avatar ataman79 11 Точки

Е неее , не мога да го кача сега :((( Стига дее

И аз мислех , че утре е активен ден

Поне да беше написано като предното 23:59:59

0
15/04/2015 00:13:34
tsvetelina90 avatar tsvetelina90 2 Точки

И аз мислих, че и днес може да се праща... сега видях, че вече срокът е изтекъл.

0
KalinaNikolova avatar KalinaNikolova 7 Точки

Ще има ли възможност домашното да се качва и на 15-ти април или не?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.