Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Spoon avatar Spoon 3 Точки

JavaScript generating Input Fields

Здравейте,

нов съм в програмирането и особено в жабаскрипт. Ако сте си писали домашните по C# basics знаете, че като си пуснете Console.ReadLine в for цикъл, на всяка итерация изисква да се въведе необходимата информация за да продължи, независимо колко вложени цикъла има, всичко е консистентно. В жабаскрипт искам да направя същото, ама не се получава. Темата е следната:

Имам брой въпроси, всеки въпрос може да има n на брой възможни отговори и 1 верен. Искам когато се посочи броят на въпросите, с един цикъл последователно да поисквам следните данни:

1 въпрос -> Съдържание на въпр.,  брой възм.отг. -> 1възм.отг, 2възм.отг........, верен отговор -> ""
2 въпрос -> Съдържание на въпр.,  брой възм.отг. -> 1възм.отг, 2възм.отг, 3възм.отг........., верен отговор -> ""
и тн..
Това в C# би се случило последователно, с жабаскрипт успявам да изкарам или само едно поле или всички едновременно, но не и последователно както ги искам с под полетата.
Оставям един pastebin, ама не съм писал много щото зациклих на тази част цък.

Очаквам ваши идеи. Поздрави.

Тагове:
0
Общи приказки
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки
Best Answer

За тази цел ще трябва да разбереш как работи десктоп и web приложение. При desktop е съвсем нормално да зациклиш някакъв огромен цикъл и да спреш програмата с блокираща операция. Всъщност, наясно си, че Console.ReadLine(); е блокираща операция, нали? Докато при JS това би било ресурсоемко и би накарал браузърът да зацикли.

В такъв случай, вместо да си пишеш сам ивентите разчиташ на вградената опция за това.

1. Event - onclick на бутона колкос а въпросите. Записваш колко са и изкарваш едно поле "първи въпрос".

2. Event - onclick на бутона, че си готов с 1вия въпрос. Питаш за брой възможни отговори.

3. Event - onclick на бутона за възможните отговори. Записваш колко са и питаш за първия.

4. Event - onclick на бутона, че си готов с 1вия отговор. Изкарваш поле със следващия отговор.

...

N. Event - onclick на бутона, че си готов с последния отговор. Изкарваш полетоз а въпрос номер 2. Историята се повтаря от първа точка нататък.

1
Spoon avatar Spoon 3 Точки

Незнаех, че е блокиращата операция, вече знам. Благодаря за пояснението

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.