Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

j.petrov_90 avatar j.petrov_90 373 Точки
Best Answer

Привет,

Няма да се рекламирам, че съм "опитен" - затова нека просто се нарека "C++ developer".
С++ се ползва на практика на всякъде.
Ако става дума за България, според мен най-често се използва:
1) Linux (Ubuntu дистрибуция). Много улеснява разработката и най-вече е безплатен
2) Windows - ако си се насочил към game development, най-вероятно ще попаднеш в света на Windows.
3) За MacOS нямам наблюдения и не мога да споделя.

Имай предвид, че когато става дума за С++ разработка много често ще се търси cross-platform код. Т.е. код, който работи за всички платформи и ОС.

Относно IDE:
Работил съм в няколко копмании - малка, средна е голяма.
Никъде до сега е нямало строго правило да се ползва определено IDE.
Горе-долу всеки ползва това, на което е свикнал, което му е удобно и с което успява да си свърши работата.

Аз лично ползвам Eclipse. Достатъчно лесно и добро е (със сигурност не е най-доброто, просто на него съм свикнал).
Visual Stuido Code набира голяма популярност и се ползва широко от екипа, в който съм част в момента.
CLion също е много добро, но е платено. Не че това трябва да ти спира де, просто констатирам.
QtCreator е добро.

Не споменавам чистото Visual Studio. То се знае, че е мега доброто, но е само за Windows.
За това пък Visual Studio Code е доста близко до него.

Поздрави

1
RaUndreundre avatar RaUndreundre 54 Точки

Благодаря за изчерапелния отговор. Със сигурност още много въпроси ще ви задавам в курсовете по C++ които ще водите. :-)

0
14/02/2021 10:06:41
RaUndreundre avatar RaUndreundre 54 Точки

С Visual Studio съм, както ни е препоръчано в курса C++ Basic. Реших да пробвам и Eclipse с Cygwin GCC (Win 7 x64), най-вече че е крос платформа IDE. Работи си, докато не реших да пробвам дебъгера... там влезнах в света на болката... В режим дебъг, да вкарам стойност в конзолата (със cin>>..) си е "Тука има - тука нема" а с getline директно ми гърми. Предполагам това са просто неволите на начинаещия.

0
14/02/2021 11:09:41
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.