Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Zapryan avatar Zapryan 5 Точки

Задача "Radioactive Mutant Vampire Bunnies"

Здравейте, колеги! Може ли някой да ми помогне със следната задача:

Radioactive Mutant Vampire Bunnies
Browsing through GitHub, you come across an old JS Basics teamwork game. It is about very nasty bunnies that multiply extremely fast. There's also a player that has to escape from their lair. You really like the game, so you decide to port it to Python because that's your language of choice. The last thing that is left is the algorithm that decides if the player will escape the lair or not.
First, you will receive a line holding integers N and M, which represent the rows and columns in the lair. Then you receive N strings that can consists only of ".", "B", "P". The bunnies are marked with "B", the player is marked with "P", and everything else is free space, marked with a dot ".". They represent the initial state of the lair. There will be only one player. Then you will receive a string with commands such as LLRRUUDD - where each letter represents the next move of the player (Left, Right, Up, Down).
After every step, each of the bunnies spread to the up, down, left and right (neighboring cells marked as "." changes their value to "B"). If the player moves to a bunny cell or a bunny reaches the player, the player has died. If the player goes out of the lair without encountering a bunny, the player has won.
When the player dies or wins, the game ends. All the activities for this turn continue (e.g. all the bunnies spread normally), but there are no more turns. There will be no stalemates where the moves of the player end before he dies or escapes.
Finally, print the final state of the lair with every row on a separate line. On the last line, print either "dead: {row} {col}" or "won: {row} {col}". Row and col are the coordinates of the cell where the player has died or the last cell he has been in before escaping the lair.
Input
On the first line of input, the numbers N and M are received - the number of rows and columns in the lair
On the next N lines, each row is received in the form of a string. The string will contain only ".", "B", "P". All strings will be the same length. There will be only one "P" for all the input
On the last line, the directions are received in the form of a string, containing "R", "L", "U", "D"
Output
On the first N lines, print the final state of the bunny lair
On the last line, print the outcome - "won:" or "dead:" + {row} {col}

В "Judge" получавам 80 точки и не мога да разбера защо. Благодаря предварително.

Моят код: https://pastebin.com/M3fHFJFm

Линк към "Judge": https://judge.softuni.bg/Contests/Compete/Index/1835#8

Тагове:
0
Python Advanced
perokelesha avatar perokelesha 12 Точки
Best Answer

Някъде правиш грешна проверка или си изпуснал ключова такава! При мен беше същото и се указа ,че установявам променливата ми Dead в True след като човечето ми е избягало безпроблемно. А това става,защото като избяга без проблем му се пази старата позия преди да избяга,и понеже дори и да спечели зайците продължават да се множат и те установяват Dead в True, защото за тях не е избягало . И така имах 90/100 цял ден доде загрея.

Моето решение е да се добави допълнителна променлива Escape ,та зайците като се множат и видят Escape = True, да не барат Dead.

Това ми е кода ,разгледай го ако искаш  ще го оставя за 1 седмица.

https://pastebin.com/95esLJyG

1
Zapryan avatar Zapryan 5 Точки

Много благодаря, колега!

0
perokelesha avatar perokelesha 12 Точки

А за нищо , на мен ми е все тая кой ще изкара бонус точки при вас, щото аз няма да изкарам понеже не уча в SOFTUNI. Аз съм 3 година в ТУ София и реших да порешавам малко от вашите задачки ей така за подкотовка за нашите изпити(Понеже един  колега от СУ ми каза,че в SOFTUNI били тегави задачите).

Нищо такова няма!!! В сравнение с нашите задащи на c++ ,вашите (дори и за напреднали ) са рай, понеже имате judge система и виждате кѫде имате грешки, отделно не ви късат на изпита за излишен код, както е при нас и що годе бързо се решават. Аз порешавах от всички ваши модули за напреднали  c#,python,c++, js и нищо не ми се стори трудно.

0
26/02/2021 15:13:10
Desi33slava avatar Desi33slava 2 Точки

Ето работещо и доста ясно решение от лекция https://pastebin.com/PtpQuN6f

Аз по този код усвоих доста по материала за матриците.

 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.