Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

doby79 avatar doby79 1 Точки

[SEO Optimization] въпроси относно домашното и използваните програми

1. Google Analytics - как можем да ограничим прегледа на трафика за определен период, т.е. само за м. март напр.

2. Google Analytics - ако нямаме социален трафик като позиция, това означава ли, че няма такъв и защо не е показано 0, а просто липсва като поле/ред. Трябва ли отнякъде да се изведе като допълнително поле? Същото важи за Имейл трафик и за Платен - в Google Analytics ли се търсят данните?

3. Google Analytics - как мога да извадя ключовите думи за сайта ми от Google Analytics? В кое меню се намират при положение, че нямам платени или други регистрирани кампании?

4. Prodvigator - защо програмата ми показва трафика на домейна free.bg, а не на сайта, който е в него, в случая bulsurvey.free.bg? Същото важи и за ключовите думи и всичко останало. Когато се опитам да вляза в поддомейни на домейна, мога да видя само първите 10, а останалите не ми ги показва. Има ли начин да изкарам релевантни на сайта на дейността на фирмата ключови фрази и думи, както и правилната статистика за трафика? Предполагам, че това е свързано и с ограничения достъп на пробния акаунт, тъй като все още не съм получила имейл за друг, въпреки че неколкократно изпращам запитвания по имейл.

5. Prodvigator - проверявам регулярно имейла си, но все още нямам пълен достъп до програмата и ползвам пробния, който съм регистрирала. Може ли някой да ми напише към кого да се обърна по въпроса?

6. Google Webmaster Tools - данните са 0 (0 queries). Защо е така? Това значи ли, че просто сайтът не се класира никъде или има проблем с регистрирането на сайта?

7. Keyword Planner - При избора е необходимо да се посочи сферата на дейност на сайта. Правилно ли е да се избере Import/Export в случай, че липсва точно наименование на дейността, а по-точно Стоков контрол или одит на стоки?

8. Rank-tracker - Не става ясно от заданието с кой инструмент се извлича информация по т. 2с позиция в Google в съответния регион? Ако е с rank tracker какво точно се има в предвид - държавата ли? Има ли възможност за извличане на информация по градове с този инструмент, тъй като не откривам такава?

И също - технически проблем с програмата. Успявам да използвам данните чрез вход в Google Adwords, но със същия акаунт съм регистрирана и в Google Analytics, а през Rank-tracker не успявам да вляза в Google Analytics.

9. Link-assistant - какви точно са възможностите на програмата и за какво би могла да ни послужи?

 

10. sg.serpstat.com - как точно работи? само по една дума или може и по фрази? тъй като по фрази не ми извежда резултати, как точно се задават за търсене? Основен проблем имам с българските фрази, въпреки че изрично подавам да търси в google.bg.

11. google - има ли допълнителна настройка на търсенето, за да излизат отдолу "Търсения сродни на..."?

 

Тагове:
0
Digital Marketing & SEO 18/04/2015 11:40:43
vivian avatar vivian 72 Точки

Въпрос 1: Горе в дясно има поле за задаване на период (от дата - до дата). Например избери Аудитория>Общ преглед, от лявата колона и погледни горе в дясно.

Въпрос 2: И четирите канала може да видиш като избереш в лява колона Придобиване>Целия трафик>Канали

Въпрос 3: Придобиване>кампании>Органични ключови думи, а също и тук: Поведение>търсене в сайта>...

 

0
ataman79 avatar ataman79 11 Точки

Въпрос 11 -> Не няма допълнителни настройки. Излез от Google акаунта си и пробвай отново да потърсиш нещо, например Телевизори

Пример:
https://www.google.bg/?gfe_rd=cr&ei=jkU1VfyEHsmo8wepmoGoCg&gws_rd=ssl#q=%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8

 

Относно въпрос 8  - Search queries ли имаш предвид?

0
20/04/2015 21:32:46
doby79 avatar doby79 1 Точки

Да на 8 въпрос.

11.Благодаря за отговорите, но пак не ми се получава дори след като изляза от акаунта.

Честно казано, понякога ми се струва, че си губим повече време да пишем по форумите, отколкото да решаваме домашното. Ако някой си направи труда да покаже един пример особено що се касае по-трудната част със SEO.

0
21/04/2015 14:14:13
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.