Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ratatui82 avatar ratatui82 1 Точки

Visual Studio

Здравейте.Искам да попитам дали кода ми е правилен или Visual Studio ми се бъгва?

using System;
                    
public class Program
{
    public static void Main()
    {
        Console.WriteLine("Hello World");
        Console.Write("Enter number a: ");
        double a = double.Parse(Console.ReadLine());
        Console.Write("Enter number b: ");
        double b = double.Parse(Console.ReadLine());
        double sum = a + b;
        Console.WriteLine("The sum is {0}",sum);
    }
}

 

Когато въведа число с десетична запетая и ми дава Exeption,но когато напиша същия код в https://dotnetfiddle.net/ кода ми работи...?

Тагове:
1
Programming Basics 24/04/2015 17:23:03
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Това се получава от различните настройки на форматите в компютъра ти и онлайн системата.

Пробвай изрично да зададеш формат с:

Thread.CurrentThread.CurrentCulture = new CultureInfo("bg-BG");

ПС: В България десетичните числа са със запетая (1,5), а в други държави с точка (1.5). Затуй се получават подобни недоразумения.

2
24/04/2015 17:35:01
nedyalkov_v avatar nedyalkov_v 13 Точки

Провери в контрол панел \ регионални настройки какъв ти е знака за дробно число. Control Panel\Clock, Language, and Region\Region\additional settings\decimal symbol

1
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Здравей,

Или ако предпочиташ да ползваш само точка за десетичен знак - можеш да си зададеш стандартната инструкция:

Thread.CurrentThread.CurrentCulture = CultureInfo.InvariantCulture;

И тогава и ти и всеки от потребителите ще може да ползва само точка като десетичен знак.

Такива са инструкциите и във всяка задача в judge - да се ползва само точка.

А колегите са прави - ако не зададеш изрично инструкция - било то

Thread.CurrentThread.CurrentCulture = new CultureInfo("bg-BG");

или

Thread.CurrentThread.CurrentCulture = CultureInfo.InvariantCulture;

плюс съответно указание какъв инпут се очаква,

на всеки компютър локалните настройки могат да се окажат различни, и на едни места програмата ти ще гърми защото е въведено 2.5, а на други когато се въведе 2,5.

При InvariantCulture въвеждането на запетайка за десетичен знак няма да хвърля Exception, но например 2,5 ще се калкулира и печата после като 25, и само 2.5 ще си остане 2.5.

2
ratatui82 avatar ratatui82 1 Точки

Благодаря,сега стана.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.