Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

andreshko.georgiev avatar andreshko.georgiev 3 Точки

Програма за курса Advanced C#

Здравейте,

 

Днес получих мейл, че съм прието в университета и, че лекциите започват от 04.05.2015 г. В мейла пише следното:

"Разписание на провеждане на занятията е следното, като първата лекция ще се състои на 4 май, 18:00 ч. по курса Advanced C#:

  • Всеки понеделник, 18:00-22:00 ч.
  • Всяка сряда, 18:00-22:00 ч.
  • Всеки четвъртък, 14:00-18:00 ч."

 

Означава ли това, че реално ще има по 3 лекции по 4 часа Advanced C# всяка седмица, тоест общо 12 часа? Има ли от къде да се запознач по-подробно с разписанието на лекциите? В профила ми в "График на учебните зали" не са отбелязани.

 

Поздрави

Андрей

2
Fundamentals Module 27/04/2015 16:11:13
a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки
Best Answer

Лекциите в понеделник и сряда ще бъдат по Advanced C#, а в четвърък ще се провежда Teamwork and Personal Skills. Горе-долу програмата за Advanced C# се очертава да е в следния вид:

  • Линейни структури от данни - масиви, списъци, стек, опашка
  • Многомерни масиви, матрици, сетове, речници
  • Методи
  • Лаб върху дебъгване
  • Стрингове и обработка на текст - Substring, IndexOf, Replace, StringBuilder, etc.
  • Regex - регулярни изрази
  • Лаб - решаване на алгоритмични задачи (сортиране/претърсване)
  • Работа с потоци и файлове
  • Функционално програмиране - ламбда изрази
  • Асинхронно (многонишково) програмиране

Имайте предвид, че нищо не е финално и подлежи на промяна.

 

7
27/04/2015 18:17:07
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

Това е първата инстанция за този курс и няма предходна програма, която може да се види. Трябва да се изчака да се качи на страницата на курса текущата програма, което най-вероятно ще стане идната седмица. Лецкиите до колкото знам ще вървят паралелно с Teamwork and personal skills, който поне на нас беше четвъртъците, т.е. Advanced C# ще бъде поделник и сряда.

0
27/04/2015 14:58:24
JOHNY avatar JOHNY 196 Точки

В този ред на мисли кога човек може да дойде в СофтУни и при кого за да добие ясна представа за ниво 1 преди да е заплатил таксата?

Имам конкретни въпроси и бих се радвал ти или някой друг да отдели 10 минути от живота си за да поговорим за тях.
Благодаря предварително!

1
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

Аз мога само да преразкажа това, което ми е казано за новата програма (и то се интересувах повече за нас(текущото ниво 1) какво ще стане). С новата програма мога да разкажа само за два курса, които съм имал, защото другите са нови за това ниво. Най-добре звънни на телефона от https://softuni.bg/contacts и питай конкретно каквото те интересува - сигурен съм, че ще ти отделят време да отговорят на всички въпроси.

0
JOHNY avatar JOHNY 196 Точки

Викаш да не те тормозя теб? wink

Вчера добре си поговорихме на входа на залата преди вечерния изпит. Благодаря отново за отделеното време.:)

 

 

1
27/04/2015 16:07:54
Yavor2012 avatar Yavor2012 15 Точки

И аз имам малко питания, тъй като както виждам лекциите са вечер , а при мен тогава е работата. Та съответно няма да имам възможност да съм присътвеното обучение и въпроса ми към хората, които вече са минали през някой от двата типа обучение, е : Каква е разликата в двата типа обучение? Има ли някаква форма на предимство самото присъствено обучение пред онлайн формата?  Колегата по-горе мисля , че попита сходен въпрос и се извинявам ако се повтарям.

 

1
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Здравей Яворе,

Аз вчера точно по същия въпрос прекарах доста време в кафето на СофтУни, говорих с много от модераторите, студенти от горни курсове, лектори, и за себе си избрах присъствено обучение, та дори и да ми се наложи да не успявам да ходя на всяка лекция.

Това, което те ми обясниха, беше че имало много голяма взаимопомощ, хората се познавали, гледали си едни на други github repository, получавали съвети дори от някой случайно погледнал това което са качили; плюс, знаят се кой в какво е най-добър и често се питали за каквото не им е ясно. Други казват, че ако учеха онлайн не биха имали същата мотивация.

Това, което аз видях, беше че в момента, в който влязох в кафето, при мен почнаха да идват хора, които са ме виждали във форума, и да поздравяват: "Катя Маринчева, нали?". Та без да знам, се оказа че съм имала десетина познати в СофтУни :)

Беше страшно приятно, и напълно разбрах кокво има предвид един от колегите - студент от горните курсове и преподавател, когато каза, че си има много хубава работа като програмист отдавна, но учи в СофтУни заради средата. За мотивацията също е вярно - аз си мислех че програмирането ми е интересно колкото компютърна игра, но след вчера ми е по-интересно от компютърна игра :)

4
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

И аз съм пред голяма дилема- присъствено или онлайн. 

Имах мейл с предложение да кандидаствам за стипендиант, но след доста мислене отказах, тъй като ще поема ангажимент и няма да го изпълнявам, поради липса на време, което ще е крайно некоректно.

Не съм се записала още за ниво 1, тъй като се опитвах да погледна от моята камбанария и да сравня всички плюсове и минуси и да реша дали да е присъствено или онлайн, ще помоля за вашите мения:

Клоня към онлайн, тъй като ако съм присъствено, няма да имам време за екипни проекти, а те са ми една от най-важните цели.

Програмата за курса ни е нова и не знам дали ще има достатъчно онлайн информация за допълнителна подготовка вкъщи?

Интересува ме и дали ще се качват видеа от лабовете и подготовката за изпита?

С# ниво 0, се подготвих изцяло онлайн, но не знам дали мога да го приложа и за Fundamental Level. Ходих на една лекция(C# advanced), за да видя как е и да преценя. Много по-концентрирано гледам видеата на лекциите вкъщи отколкото в залата. Ако трябва спирам, поглеждам примерите, отварям демото(понякога си и дебъгвам) и след това преминавам нататък. След лекцията знам, че съм усвоила материала, докато в залата това не ми се получи. Аз загледам някой пример, а лектора вече е преминал нататък и аз съм пропуснала част от темата.  Затова ми се наложи да гледам повторно лекцията, на която присъствах, а определено няма да имам това време.

Предпочитам да си решавам задачите сама, много повече запомням, отколкото ако получа помощ от вън. Да понякога отнема време, но после то се възвърща многократно при следващи задачи.

Имам самоконтрол и ако кажа, че следващите 3 часа ще уча, то уча.

Много ми допадна средата, няма да си кривя душата, но при условие, че съм почти сигурна, че ще започна да затъвам, поради натрупващата се липса на време, клоня все повече и повече към онлайн.

До понеделник трябва да реша, ако можете помагайте и дайте съвет :)

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Доколкото виждам не посочваш конкретни предимства (лично за теб) на присъственото обучение, така че решение почти си взела. Избери формата, при която смяташ, че ще научиш повече; ако мислиш, че като онлайн студент ще се справяш по-добре, значи това е правилното решение.

Относно видеата - от подготовки ще се качват със сигурност. Лабовете са решаване на задачи на място от студентите и вероятно няма да има какво да се записва. Условията обаче ще бъдат предоставени за всички студенти.

1
GogoK avatar GogoK 80 Точки

Виждам че си от София, според би загубила много повече с онлайн обучението. 

На първо място, лекциите не се качват веднага, а след няколко дни. Което ще рече че за онлайн вече си изостанала. 

На второ място, един 10 минутен диалог с някой по напреднал, дори и да не е асистент, върху даден проблем, със сигурност ще ти избие времето върху някоя питанка дето те гложди за 3-4 часовото учене сама. 

Ето това(тук - гледай следващите 10мин.) е един пример за по горното, което не се случва често по лекциите, а ти след като си имала предложение за стипендиант би имала мегдана да го правиш по често ако си там.

1
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

Предимствата не съм ги посочила, да. Клоня се наистина към онлайн, но много ме гложди за присъствено. Най-вече, че исках да се запозная на живо с моите колеги.

Критериите ми за онлайн са:

Вчера специално ходих до университета на семинара с градски транспорт да видя колко време ще ми отнеме. До сега ходех с кола, но това беше в неработни дни. Работя в синя зона и няма да е възможно да взимам колата с мен през работни дни. Отне ми  2 часа пътя, отиване и връщане. Да не говоря, че трябва да мъкна и много тежък лаптоп. Но, основният проблем е времето. Живея точно до предишния адрес на университета, и даже до преди да се запиша, не знаех, че е изместен :)  Далече е.

Ако за 3 пъти седмично губя по минимум 6 часа само за транспорт и отделно от това още 6 за да гледам повторно лекциите, ми се струва по-добре тези часове да ги отделя за екипен проект.

Какво е вашето мнение за екипните проекти? Кое бихте предпочели, ако трябва да избирате- време за екипен проект или присъствено?

Имаше записи на лабове за C# и ми бяха много полезни.

Видеата на Телерик, достатъчни ли ще са ми за лекциите, ако забавят постването на актуалните от курса?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.