Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Да надъхаме учениците да учат програмиране!

Колеги, имаме покана от Националната дигитална коалиция да се включим в инициативата "Бъдещето е код". В рамките на иницаитивата лектори-добоволци посещават по 1-2 училища в стараната (например в родния си град) и разказват за професията на програмистите. Възможни теми:

  • Какво е програмиране?
  • Как се прави уеб сайт?
  • Къде да учим пограмиране?
  • Как се става програмист?
  • ...

Има ли вдъхновители в СофтУни?

Може да се регистрирате на сайта на иницаитивата http://www.futureiscode.com и да си изберете училище, в което да зарадвате учениците (вж. списъка http://www.futureiscode.com/participating-schools).

27
Events
lowry avatar lowry 14 Точки

Аз бих се включил с удоволствие :)  още повече видях, че в моя роден край има няколко училища, които все още нямат потвръждение. Но ме притеснява, че има срок до 30 май, в смисъл, че аз и без това ще пътувам натам скоро, но не знам точно кога!? Може и да е след крайния срок.

А освен това съм и нов в програмирането все още, има ли изискване за ниво?

 P.S. Разгледах сайта, и намерих отговор на въпросите си. Ако тръгна в срока ще се регистрирам и ще се постаря.

3
29/04/2015 00:43:55
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Колеги, може да се регистрирате като лектор и да пробвате. Може да пишете че сте от СофтУни, нямаме против.

Не е нужно да сте професионалисти от индустрията. Идеята на кампанията е да надъха учениците да се захванат с програмиране и технологии.

По-добре някой да отиде при тях, дори и да не е смного опит, отколкото никой. Не вярвам да ви върнат.

Пробвайте.

3
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Хмм, защо не? :)

В моя град (Кюстендил) виждам само едно училище, заявило желание да участва (за съжаление) и то е без потвърждение за лектор все още

0
Masovski avatar Masovski 211 Точки

Може все още да не са разбрали за инициативата :) Можеш да се свържеш с някое училище, което ти допада и да им предложиш да се включат.

Аз поне така подходих в същата ситуация.

0
29/04/2015 21:44:43
quickben avatar quickben 966 Точки

Някой знае ли дали е задължително да  работиш в ИТ индустрията за да заявиш участие, че датите на някой училища съвпадат с "почивката" между вроро и трето ниво и с един колега може да се включим ако е възможно и няма някой истински лектор който да е заявил желание?

1
pataroka avatar pataroka 319 Точки

Ако се свържете с организаторите и ги питате, предполагам ще отговорите на много други колеги, които желаят да се включат, но си траят поради липса на отговор на този въпрос :)

2
29/04/2015 13:49:27
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Ами в регистрационната форма пише, че посочването на компания е само за статистика. А и ако от СофтУни нямат нищо против и позволят, може да сме нещо като техни представители : )

1
quickben avatar quickben 966 Точки

Затова питам, пък и според мен за да надъхаш ученици да се зарибят да програмират, не е толкова нужно да ги караш да пишат код или ти самия да им покажеш една игра и кода към нея, даже според мен може да действа демотивиращо(поне в самото начало), че ще се шашнат дори за една елементарна игра колко трябва да се изпише, поне с такова впечатление съм останал аз от моя скромен опит.

едит: даже като се замисля, ако някой от учащите иска да участва ще е хубаво някой от екипа да го препита набързо някой неща и да прецени дали е годен да участва в тази инициатива, че и аз самия незнам дали ставам за подобно нещо, просто имам желание ако съм си в Бургас да отделя половин ден за това.

1
29/04/2015 14:32:10
MartinBorisov94 avatar MartinBorisov94 52 Точки

Това е много добра идея, а и сега точно много ученици в 12 ти клас се бъхтят за приемни изпити. Защо да не им покажем това, с което се занимаваме. Но аз лично, все още не работя никъде. Ако мога да се регистрирам от името на SoftUni с удоволствие бих отделил време да отида в някое училище от родния ми град. Дори може да се раздадат малко рекламни брошурки на SoftUni.

0
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Страхотна инициатива, мисля да опитам в моето училище, в което съм учил 12 години! Наистина супер добра новина! Велико Търново е добър град за програмиране, трябва да се популяризира!

1
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Във връзка с темата, имаме ли разрешение да ползваме някое кратко видео от тези, които са интервюта на г-н Наков пред телевизии и др.? На мен ми бяха супер надъхващи, мисля, че е добре да могат да се пуснат в тези часове в училищата?!

0
zerefel avatar zerefel 70 Точки

Здравейте, колеги,

Като вече участвал в 'Hour of Code', силно подкрепям тази инициатива. 

Училището, което посетихме, беше ПГАВТ „А. С. Попов“, гр. София. 

Учениците бяха силно запалени по темата "Що е това програмист?", която с колегите проведохме в няколко различни класа.

 

Смятам, че има силна нужда от повече доброволци и като цяло такива часове. Лично на мен това не ми костваше нищо, а да видиш 15-20 запалени деца на едно място, които се борят да си зададат въпросите възможно най-бързо, е priceless. Директорът и учителите по ИТ също бяха много доволни и дори ни помолиха да оставим контактите си, за да може в бъдеще отново да проведем такива часове.

Давайте - готино е!

ПП: Ако не виждате заявено участие от дадено училище - най-вероятно не знаят за инициативата. Свържете се и предложете да проведете един учебен час по ИТ. Едва ли ще ви откажат.

4
01/05/2015 03:13:38
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Събитие, което организирах в моя град! Много се вълнувам, моля всеки да сподели, ако също ще участва, може да си помагаме с идеи и теми! Много хубава инициатива наистина.

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.