Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

JOHNY avatar JOHNY 196 Точки

Логика и програмиране = шах?

Здравейте настоящи, биши и бъдещи колеги.

Неизменна част от програмирането е логиката. Тя е присъща и на една занимателна за доста хора игра, а именно шах.

Чудех се доколко има желаещи да си организираме мини турнирчета или просто срещи за игра. Те ще са абсолютен еквивалент на тангото например, но ще обхващат една по-различно таргетирана група.

 

Подробности:

Дата и час - 11.30ч на 9 май, 2015г.

Място - зала "Open Source Lab" на СофтУни.

Инвентар - аз разполагам с 1бр. шах (от старите-класическите с пластмасови фигури и електронен часовник). Като допълнение би било чудесно ако и други хора могат да осигурят същото.

Участници - в зависимост от желаещите и наичния инвентар.

Времева контрола за игра - 1, 3 или 5 минути (аз лично преферирам минимално време). Мисля, че ако игрите са по-дълги ще губим твърде много време и всяка една среща ще се проточва прекалено дълго.

Награден фонд:

    1 място: Комплект - безжични клавиатура и мишка;

    2 място: Безжична мишка;

    3 място: Безжична клавиатура;

Поощрителни награди - оставяме елемента на изненадата.

Изисквания към участниците - достатъчно е да имат желание и някакви познания за шахматната игра. Разбира се, силните противници са чест за всеки и са добре дошли. Аз лично никога не съм чел теория, но се справям доста прилично.

 

 EDIT: Готов съм да хвърлим ръкавицата нулево срещу горните нива. smile

 

Та, моля за Вашето мнение и евентуално записване. Мисля, че шахът е чудесна игра, която помага и в реалния живот, в това число и доброто програмиране. Вие сте на под. laughing

 

EDIT:

Записани до тук:

 

4
Общи приказки 08/05/2015 14:59:06
JOHNY avatar JOHNY 196 Точки

И така...

Турнирът пропадна със страшна сила поради липса на участници.

Подозирал, че шахът не е на почит щом това, че СофтУни осигури цяла зала, имаше награден фонд за над 300лв и допълнителни подаръци не е достатъчен стимул.

Нищо де, не губете кураж - идва нов тираж! tongue-out

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.