Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

lancelot avatar lancelot 3 Точки

C# asp.net или Php ? for WEB

Здравейте, не уча в Софтуни, но гледам често по някой семинар. Искам да попитам за уеб приложения, кой език мислите,че би бил по-добър, защото имам една идея, която ще я правя  за десктоп, но трябва да имам и сайт, за десктоп мисля да я пиша на С#, но за уеб не знам дали да уча Php или С# и искам да попитам какво мислите. Кой език да избера и защо ?

Друго важно нещо, при много големи проекти, кой би бил по добрият език  за уеб приложение ?
Ще мога ли да си намеря хостинг фирма лесно, която поддържа уеб приложение написано на C# ?

Тагове:
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Аз не виждам причина уеб приложения да се пишат на език, който първоначално не е бил направен за това. Т.е. на C#. Естествено, тук го има факторът знания и learning curve. Ако за Х време трябва да направиш проект - го правиш на това, което знаеш. Аз уважавам много РНР, но ако трябва за 1 месец да вдигнеш стабилно голям проект, не си заслужава да хващаш РНР от начало, след като си наясно със C# например. Ако не те притиска времето си направи вече рисърча, за мен РНР се държи много по-добре в уеб сценарий от C#.

Ако клиентът на приложението ти е cross-platform - замислял ли си се за Web services? Може бекендът на приложението да е на всичко, а съответно web частта например на javascript, а десктоп такава - на C#. А да речем бекендът, който ще се държи като Web service на РНР.

1
lancelot avatar lancelot 3 Точки

Искам да попитам ако направя десктоп програма, мога ли да взимам данни от базата данни на сървъра от фирмата която ще ми хоства сайта да правя това което ми трябва и после да обновявам данните в самия сървър на фирмата хостинг ?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.